Holoubek o "Rojście": nie inspirowałem się "Miasteczkiem Twin Peaks"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 10:00
- U nas jest większy konkret, ale są takie sceny, które mogą przyciągać skojarzenia z dziełem Lyncha, np. wtedy, gdy akcja dzieje się w klubie - o serialu "Rojst" mówił w Dwójce jego reżyser.
Audio

Nowa kryminalna produkcja platformy Showmax osadzona jest w roku 1984, w małym miasteczku na południu Polski. Reżyser serialu, Jan Holoubek wyjaśniał, że lata 80. w Polsce to doskonałe tło dla mrocznych historii. - Z jednej strony zapamiętałem je jako lata szczęśliwego dzieciństwa, z drugiej te czasy kojarzą mi się z niepokojem i tajemniczością. W społeczeństwie panowała atmosfera przygnębienia, bo po zakończeniu stanu wojennego wydawało się, że komuna już się nigdy nie skończy.

Punktem wyjścia serialu jest zabójstwo działacza partyjnego i prostytutki. Sprawą zajmuje się dwóch dziennikarzy. W tych rolach Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, para aktorów, która doskonale sprawdziła się w filmie "Ostatnia rodzina". Jan Holoubek opowiadał w audycji, w jaki sposób ich serialowy duet różni się od ich poprzedniej, kinowej kreacji. Gość "Poranka Dwójki" zwrócił też uwagę na wątek miłosny dwójki nastolatków, który jest jednym z niewielu jasnych punktów w jego produkcji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Jan Holoubek (reżyser)

Data emisji: 21.08.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

bch/pj

Czytaj także

"Na bycie kibicem trzeba sobie zapracować"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 15:33
- Lubię oglądać sport, ale nie jestem jego entuzjastą. I nie jestem kibicem, bo na to trzeba zasłużyć, wyjeździć wiele godzin autobusami i zedrzeć gardło. A mi do tego jeszcze daleko - mówił w Dwójce Michał Bielawski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski aktor w "Grze o tron". Zaczęło się w Irlandii

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 09:00
- Kiedy dostałem zaproszenie na casting, nie zastanawiałem się ani chwili - opowiadał Paweł Sakowski o tym, jak udało mu się dostać na plan jednego z najsłynniejszych seriali świata.
rozwiń zwiń