X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat rozpisany na siedem głosów. Mozaika Michniewicza

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 12:17
- Chciałem pokazać nasze czasy z perspektywy ludzi żyjących w różnych zakątkach globu - mówił w Dwójce autor książki "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata".
Audio
  • Tomasz Michniewicz o książce "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata" (Poranek Dwójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/saranya33

Gość "Poranka Dwójki" w swojej nowej książce próbował porównać codzienność doświadczeń ludzi formowanych przez różne kultury. -  To zapis wspomnień siedmiorga osób, które dorastały w tym samym czasie, ale w krajach opartych na różnych wartościach. Z jednej strony są tu reprezentanci indywidualistycznych kultur ze Stanów Zjednoczonych i Kolumbii, z drugiej osoby z kultur kolektywnych jak Japonia czy Uganda - mówił dziennikarz i podróżnik.

Tomasz Michniewicz opowiadał, że przez pierwszy rok rozmawiał ze swoimi bohaterami, by zebrać najważniejsze dla nich wydarzenia. - Nie pytałem ich o szkołę czy pierwszy pocałunek, by nie sugerować kierunku narracji, moim jedynym pytaniem było "i co było dalej". Dopiero jak zebrałem ich opowieści zacząłem pytać o wątki, które pominęli, a które pojawiły się u innych osób.

Podróżnik mówił w audycji m.in. o swoim zaskoczeniu, jakim był stosunek jego bohaterów do wydarzeń z 11 września 2001 roku.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Tomasz Michniewicz (podróżnik)

Data emisji: 18.10.2018

Godzina emisji: 9.30

Materiały zostały wyemitowane w audycji "Poranek Dwójki".

x 

bch/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Szabłowski: Turcja jest jak prom między Europą a Azją

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 11:55
-  Dobija do jednego brzegu, pojawiają się nowi pasażerowie, zawraca. Dla mnie Turcja jest właśnie niczym prom, który mieści w sobie tak wiele skrajności, że czasami sam już nie wie, w którą stronę zmierza - mówił Witold Szabłowski, autor nowo wydanej książki "Merhaba".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Czeczott: Petersburg powstał jako zaprzeczenie Rosji

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 10:00
- Można traktować Petersburg, jako realizację snu jego założyciela cara Piotra I, który chciał stworzyć miasto będące w kontrze do tego, co zacofane - mówiła w Dwójce tegoroczna laureatka Nagrody Kościelskich, uhonorowana za książkę "Petersburg. Miasto snu".
rozwiń zwiń