X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Holland: serial "1983" rymuje się z obecną rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 10:54
- Podstawowa opozycja tej historii to wolność versus bezpieczeństwo, któraj w tej chwili stała się szalenie istotna również na świecie. Właściwie we wszystkich krajach ten dylemat powraca - mówiła w Dwójce jedna z reżyserek serialu "1983", pierwszej polskiej oryginalnej produkcji Netflixa.
Audio
  • Agnieszka Holland i Maciej Musiał o serialu "1983", pierwszej polskiej oryginalnej produkcji Netflixa (Poranek Dwójki)
Robert Więckiewicz. Kadr z serialu 1983
Robert Więckiewicz. Kadr z serialu "1983"Foto: Krzysztof Wiktor/Netflix

Ślepnąc od świateł Kamil Nożyński HBO 1200.jpg
Krzysztof Skonieczny: "Ślepnąc od świateł" składa się z archetypów

Lata po ataku terrorystycznym z roku 1983 student prawa i oficer śledczy odkrywają spisek, przez który Polska stała się państwem policyjnym, a żelazna kurtyna nie opadła. To fabuła nowego serialu, który będzie można oglądać od 30 listopada. Opisaną rzeczywistość i osadzone w niej postaci kreują m.in. Robert Więckiewicz, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Ewa Błaszczyk czy Zofia Wichłacz. "1983" wyreżyserowały same kobiety: Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

- W większości amerykańskich seriali, szczególnie tych wieloodcinkowych, jest wielu reżyserów. Chodzi przy tym o to, żeby całość była spójna stylistycznie, więc każdy musi dostosować się do tego pierwotnego założenia. Tutaj każda z dziewczyn o tym wiedziała. Wszystkie mają na tyle wypracowane rzemiosło, że to nie było dla nich wielkim problemem, natomiast jednocześnie zawsze jest pewien margines osobistego wkładu, osobistej wrażliwości. I to czyni ten serial bogatszym - podkreślała Agnieszka Holland.

Czy "1983" jest o gdybaniu? W jaki sposób do powstania scenariusza serialu przyczynił się Maciej Musiał, odtwórca jednej z głównych ról? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Goście: Agnieszka Holland (reżyserka), Maciej Musiał (aktor)

Data emisji: 16.11.2018

Godzina emisji: 8.05

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Holoubek o "Rojście": nie inspirowałem się "Miasteczkiem Twin Peaks"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 10:00
- U nas jest większy konkret, ale są takie sceny, które mogą przyciągać skojarzenia z dziełem Lyncha, np. wtedy, gdy akcja dzieje się w klubie - o serialu "Rojst" mówił w Dwójce jego reżyser.
rozwiń zwiń