Mariusz Jakus: nie mam wymarzonej roli

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 10:00
- Może dlatego, że propozycje, które dostaję, zaspokajają moje ambicje artystyczne, ale też dlatego, że jak się marzy o jakiejś roli, to często się jej nie dostaje i rodzi się frustracja - mówił w Dwójce ceniony aktor.
Audio

Obsadzany jest najczęściej w rolach tzw. "czarnych" charakterów. Znany z roli Jana Jabłońskiego "Tygrysa" w filmie "Samowolka" Feliksa Falka, z seriali "Fala Zbrodni" czy "Czas honoru". Widzowie teatralni mogli go zobaczyć m.in na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi czy Teatru Współczesnego w Warszawie. W "Poranku Dwójki" Mariusz Jakus opowiadał o swojej miłości do teatru i prostych historii. Aktor wyznał, czego oczekuje od reżyserów, z którymi współpracuje. Gość audycji wspomniał też o swojej nowej roli w filmie "Autsajder".

***

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Mariusz Jakus (aktor)

Data emisji: 14.12.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Czytaj także

Gabriela Muskała: "Fuga" to film o pamięci i tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 18:00
- Kiedy szukałam tematu na scenariusz, zobaczyłam w telewizji kobietę dotkniętą fugą dysocjacyjną. Ona nie pamiętała nawet, jak ma na imię. Gdy się dowiedziała, że ma męża i dzieci dostrzegłam w jej oczach wzruszenie ale i przerażenie – powiedziała w Dwójce ceniona aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Sikora: "Autsajder" to film o piekle zniewolenia

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 10:00
- To, czego doświadczył bohater przerasta moje wyobrażenia jako przedstawiciela pokolenia, które nie doświadczyło komunizmu. Nie wyobrażam sobie, żeby państwo tak brutalnie odbierało wolność – mówił w Dwójce odtwórca głównej roli w filmie, który wchodzi na ekrany naszych kin.
rozwiń zwiń