X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gabriela Muskała: "Fuga" to film o pamięci i tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 18:00
- Kiedy szukałam tematu na scenariusz, zobaczyłam w telewizji kobietę dotkniętą fugą dysocjacyjną. Ona nie pamiętała nawet, jak ma na imię. Gdy się dowiedziała, że ma męża i dzieci dostrzegłam w jej oczach wzruszenie ale i przerażenie – powiedziała w Dwójce ceniona aktorka.
Audio
  • Gabriela Muskała o swojej podwójnej roli  w filmie "Fuga" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Gabriela Muskała
Gabriela MuskałaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Gościem audycji była Gabriela Muskała, autorka scenariusza filmu wyreżyserowanego przez Agnieszkę Smoczyńską, który 7 grudnia wszedł na ekrany polskich kin. "Fuga" to obraz z gatunku mystery, który dotyka problemu "fugi dysocjacyjnej" - zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej. Gabriela Muskała występuje w filmie w głównej roli Kingi-Alicji.

- Utrata pamięci u ludzi dotkniętych fugą dysocjacyjną pociąga za sobą dramatyczną zmianę osobowości. Poza pamięcią i tożsamością pojawił się więc w filmie temat kobiety silnej i niezależnej, wyzbytej tego wszystkiego, czym my się obudowujemy, wyzbytej empatii. Ona jest dzika i wolna - powiedziała aktorka.

Dlaczego Agnieszka Smoczyńska mówi o bohaterce wyreżyserowanego przez siebie filmu, że to kobieta – ziemia? Jak wyglądał proces pracy Gabrieli Muskały nad rolą Kingi-Alicji? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkm z kulturą

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Gabriela Muskała (aktorka, autorka scenariusza filmu "Fuga")

Data emisji: 7.12.2018

Godzina emisji: 17.30

mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gabriela Muskała i kobieta, która utraciła przeszłość

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 10:00
- Szukałam tematu przez wiele miesięcy. Aż do chwili, gdy zobaczyłam w telewizji program o kobiecie, która cierpiała na fugę dysocjacyjną. Nie wiedziałam, że taka choroba istnieje - wspominała Gabriela Muskała, opowiadając o filmie, do którego napisała scenariusz i w którym zagra główną rolę.
rozwiń zwiń