X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Trzecia strefa". Słuchowisko-eksperyment wkrótce w Dwójce!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 14:14
- Jest to tekst, który łączy w sobie elementy liryczne, filozoficzne, dramatyczne, absurdalne, komediowe. Wypływają one z osobowości autora, niezwykle barwnego człowieka - mówił w "Poranku Dwójki" reżyser Wawrzyniec Kostrzewski.
Audio
  • Wawrzyniec Kostrzewski o premierze "Wesela" w Teatrze Telewizji oraz słuchowiska "Trzecia strefa" na antenie radiowej Dwójki (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z Dariuszem Rzontkowskim, autorem słuchowiska "Trzecia strefa" (Poranek Dwójki)

W sobotę (2.02, godz. 18.00) w "Wieczorze ze słuchowiskiem" premierowo nadana zostanie "Trzecia strefa" Dariusza Rzontkowskiego. - Stworzył on bardzo dziwną, eksperymentalną opowieść o samotności i poszukiwaniu idealnej miłości, ale także o mijaniu się w życiu i odchodzeniu. A to wszystko w absurdalnym, kosmicznym sosie i jeszcze przetkane egzystencjalno-liryczną nicią. Dla mnie był to eksperyment zupełny i myślę, że dla aktorów także - podkreślał gość Dwójki. W roli głównej reżyserowanego przez niego słuchowiska występuje Marcin Dorociński.

Wcześniej niż "Trzecia strefa" premierę będzie miało "Wesele" (28.01, godz. 21.00) - realizacja Wawrzyńca Kostrzewskiego dla Teatru Telewizji. Dramat Stanisława Wyspiańskiego doczekał się już bardzo wielu inscenizacji teatralnych, ale - jak przekonuje reżyser - każdy czas, każda epoka powinna mieć swoje "Wesele".

- Co jakiś czas, gdy w kraju zachodzą zmiany społeczno-polityczne, należałoby to diagnozować i puentować właśnie tym tekstem. Nie trzeba mierzyć się z poprzednimi realizacjami, tylko rozmawiać z tymi "Weselami" i korzystać z tego, że ma się szansę wpisać samemu w rozmowę o Polsce, która trwa od stu kilkudziesięciu lat. To jest chyba największy fenomen utworu Wyspiańskiego, że ciągle rozmawiamy o tych samych sprawach - tłumaczył Wawrzyniec Kostrzewski.

Jakie będzie jego "Wesele"? Czy Wyspiański w swojej miłości do ojczyzny był antypolski? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Wawrzyniec Kostrzewski (reżyser)

Data emisji: 28.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa Teatry 2018. Wiktoria Gorodeckaja: miałam kaszel, może stąd ta nagroda?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 12:50
- Zdradzę Państwu tajemnicę. W słuchowisku Ordonka jest chora i ja w czasie nagrania też byłam chora, więc ten kaszel nie był udawany. Nie wiem, może dlatego ta nagroda? - śmiała się w Dwójce aktorka, opowiadając o słuchowisku, które zdobyło Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Brzoska: system binauralny realizuje nasze tęsknoty

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 11:06
- Tęsknota do budowania przestrzeni objawiała się od początku istnienia słuchowiska. Z większą siłą zabrzmiała w latach 70., kiedy to królował system kwadrofoniczny na cztery głośniki - mówił w Dwójce ceniony reżyser dźwięku, przed premierą słuchowiska "Smuga cienia".
rozwiń zwiń