Kazimierza Kutza portret inny niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 13:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z redaktorem Jerzym Illgiem na temat książki "Cały ten Kutz". Publikacja Aleksandra Klich o wybitnym reżyserze wróciła na rynek uzupełniona o wspomnienia bliskich mu osób.
Audio
  • Jerzy Illg o książce "Cały ten Kutz" (Poranek Dwójki)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Całe życie walczył o ukochany Śląsk. Najdobitniej widzimy to w filmach, które wyreżyserował. 16. lutego obchodziłby 90. lat. W książce Aleksandry Klich towarzyszymy śląskiej rodzinie Kutza, jego przyjaciołom, aktorom, reżyserom, pisarzom, politykom. Ale nie jest to tylko książka o Kutzu. To także portret Śląska, Polski i nas samych. O książce opowiadał w "Poranku Dwójki" wydawca, redaktor naczelny "Znaku" Jerzy Illg.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Jakub Kowalski (reżyser)

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 8.30

mko

Czytaj także

"Mistrz i przyjaciel". Wspominamy Kazimierza Kutza

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 17:19
- Jest mi bardzo ciężko, bo był dla mnie nie tylko reżyserem. Był kimś bardzo bliskim, starszym przyjacielem, kimś w rodzaju ojca. Poznaliśmy się przed laty, gdy zadzwonił i zaproponował rolę. Byłem zachwycony. Będzie mi go bardzo brakować - mówił w Dwójce Zbigniew Zamachowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kazimierz Kutz: miałem siłę człowieka, który pnie się z dołu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 12:00
- Tacy ludzie jak ja mają podwójną energię. Pochodząc ze Śląska i będąc skazanym tylko na siebie, miałem siłę człowieka awansu, który nie zna konwenansów i nie jest obciążony inteligenckością. Ma odwagę nie mając nic do stracenia – mówił w Dwójce wybitny reżyser.
rozwiń zwiń