Urszula Dudziak: kiedyś kobiety przemówią pełnym głosem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 10:00
- Obecnie nie ma równowagi na świecie, a ja na to zwracam uwagę, bo jestem zodiakalną wagą - mówiła w Dwójce znakomita jazzowa wokalistka, z którą spotkaliśmy się w Międzynarodowym Dniu Kobiet.
Audio
  • Urszula Dudziak o obecności kobiet w jazzie (Poranek Dwójki)

W "Poranku Dwójki" Urszula Dudziak opowiadała o obecności kobiet w jazzie. Artystka zwróciła uwagę na głosy polskich wokalistek, takich jak jej córka Dorota Miśkiewicz, Grażyna Auguścik, czy Aga Zaryan, ale też zachwycała się amerykańską kontrabasistką Esperanzą Spalding.

Urszula Dudziak mówiła też o swojej mistrzyni Elli Fitzgerald. - Zakochałam się w niej od pierwszego usłyszenia. Naśladowałam ją kropka w kropkę. Wszystkie jej improwizacje umiałam, to była dla mnie fantastyczna szkoła.

Wokalistka podzieliła się ponadto swoimi przygodami zwiazanymi z aktualnie budowanym domem oraz powiedziała, co według niej jest najważniejsze w życiu.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi:  Tomasz Obertyn

Gość: Urszula Dudziak (wokalistka)

Data emisji: 8.03.2019

Godzina emisji: 8.30

bch/pg

Czytaj także

"Jazz Forum". Polskie pismo, które czyta cały świat

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 15:00
– To było jedyne naprawdę międzynarodowe pismo jazzowe na świecie – mówił Krzysztof Sadowski z Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego o piśmie, które istnieje już 50 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Dudziak: jestem góralką z krwi i kości

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 18:00
- Jestem uparta jak górska koza, ale choć z gór pochodzę, kocham miasto. Trzydzieści lat mieszkałam w Nowym Jorku, często bywam w Warszawie, buduję dom pod Siedlcami. Nie wiem tylko, jak długo będę tam mieszkać – mówiła w Dwójce światowej sławy wokalistka jazzowa.
rozwiń zwiń