X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jazz Forum". Polskie pismo, które czyta cały świat

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 15:00
– To było jedyne naprawdę międzynarodowe pismo jazzowe na świecie – mówił Krzysztof Sadowski z Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego o piśmie, które istnieje już 50 lat.
Audio
Jazz Forum miało też edycje angielską i niemiecką. W niektórych krajach było jedynym pismem o tematyce jazzowej (zdj. ilustracyjne)
"Jazz Forum" miało też edycje angielską i niemiecką. W niektórych krajach było jedynym pismem o tematyce jazzowej (zdj. ilustracyjne)Foto: Mark Ingle/flickr/CC BY 2.0

– "Jazz Forum" tworzyli ludzie, którzy kochali muzykę jazzową i poświęcili się jej, rezygnując z kariery finansowej na rzecz idei. Wtedy jazz był ruchem zarówno muzycznym, jak i społecznym – wspominał Krzysztof Sadowski początki najstarszego polskiego czasopisma jazzowego i zarazem swoistej kroniki polskiego jazzu.

Wydawane do dziś "Jazz Forum" zostało założone w 1965 r. przez Jana Byrczka, prezesa Polskiej Federacji Jazzowej i kontrabasistę. W Dwójce wspominał on, w jaki sposób pismu udało się pozyskać korespondentów z całego świata i jaką rolę odegrały w tym rosnące w siłę amerykańskie festiwale jazzowe.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki

Przygotował: Krzysztof Jakubowski

Z nagrań archiwalnych: Jan Byrczek (założyciel "Jazz Forum")

Gość: Marek Romański (redaktor "Jazz Forum"), Paweł Brodowski, (redaktor naczelny "Jazz Forum"), Krzysztof Sadowski (Polskie Stowarzyszenie Jazzowe), Rafał Olbiński (grafik), Mariusz Adamiak (znawca muzyki jazzowej), Tadeusz Majewski (czytelnik "Jazz Forum"), Urszula Dudziak i Piotr Schmidt (muzycy jazzowi)

Data emisji: 15.12.2015

Godzina emisji: 13.00

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Martin Küchen, jazz i szwedzka poprawność polityczna

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 17:29
Bohaterem "Rozmów improwizowanych" był szwedzki saksofonista, jeden z czołowych jazzowych improwizatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrew Cyrille. Filozof free jazzu

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 19:00
Posłuchaj rozmowy z jednym z najbardziej wpływowych obok Miloforda Gravesa i Sunny’ego Murraya perkusistów jazzowej awangardy lat 60.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Tilbury. Improwizator myli się lepiej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 12:00
W kolejnym spotkaniu z pianistą rozmawialiśmy o uprzedzeniach wobec improwizacji i intymności fizycznego kontaktu z instrumentem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Górczyński i nowe płyty

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 11:00
Nowej muzyki, którą chcemy się z Państwem podzielić, nazbierało się mnóstwo. Zapraszamy do wysłuchania grudniowego magazynu "Rozmów Improwizowanych".
rozwiń zwiń