X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Namysłowski: zaczynałem od wiolonczeli

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 18:11
- To był mój szkolny instrument. Byłem jeszcze uczniem liceum muzycznego, kiedy zagrałem w 1957 roku na drugim festiwalu jazzowym w Sopocie. To było trochę nielegalne granie, bo szkoła niechętnie patrzyła na uczniów grających jazz – mówił w Dwójce wybitny saksofonista.
Audio
  • Spotkanie ze Zbigniewem Namysłowskim (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zbigniew Namysłowski
Zbigniew NamysłowskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był Zbigniew Namysłowski, z którym spotkaliśmy się dzień przed jego koncertem w Tychach. Transmisja tego występu znajdzie się na antenie Dwójki, a wybitnemu saksofoniscie towarzyszyć będzie orkiestra Aukso pod wodzą Marka Mosia.

Wiolonczela, puzon, saksofon altowy, flet i fortepian to instrumenty, z którymi Zbigniew Namysłowski zawarł bliską znajomość. Dzięki temu jest właściwie multiinstrumentalistą.

- Jeszcze za czasów liceum z wiolonczeli przeszedłem na puzon. To był mój pierwszy jazzowy instrument. Podczas wakacji ćwiczyłem na puzonie, który należał do wujka mojego kolegi. Po powrocie do domu, w jakiejś świetlicy udało mi się pożyczyć duży, klasyczny puzon i na nim początki mojego grania okazały się całkiem udane - powiedział gość programu.

W których formacjach grał jazz tradycyjny? Jaka była jego droga do saksofonu altowego i jaką rolę odegrał w niej Krzysztof Komeda? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Andrzej Zieliński

Gość: Zbigniew Namysłowski (saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog)

Data emisji: 5.10.2018

Godzina emisji: 17.30

mko/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Perkusja i grawitacja. Jeffa Ballarda muzyczne abecadło

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 11:56
- Co jest najtrudniejsze w grze na perkusji? Unoszenie pałeczki, bo walczymy z grawitacją. Zrozumiałem, że moje ramię powinno po prostu opadać. Musiałem przestać je prowadzić. To odkrycie zmieniło wiele w mojej grze – mówił w Dwójce znany perkusista jazzowy.
rozwiń zwiń