"Powrót". Dramat o samotności i wykluczeniu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 13:25
Gościem "Poranka Dwójki" będzie Agnieszka Warchulska, odtwórczyni jednej z głównych ról w najnowszym filmie Magdaleny Łazarkiewicz. Obraz właśnie wchodzi na ekrany naszych kin.
Plakat promujący film
Plakat promujący filmFoto: mat. promocyjne

"Powrót" to oparta na autentycznych wydarzeniach opowieść o dziewczynie, której udało się uciec od oprawców, po tym jak została porwana i zmuszana do prostytucji. Nastoletnia Ulka powraca do swojej rodziny żyjącej w małym mieście. Jej powrót obnaża jednak hipokryzję rodziny i małomiasteczkowej społeczności. W jednej z głównych ról zobaczymy Agnieszkę Warchulską, która wcieliła się w postać matki dziewczyny. Spotkanie z aktorką o 8.30 (transmisja wideo)

Dodajmy, że "Powrót" został uznany najlepszym filmem 10. edycji Festiwalu Polskich Filmów "Ekran" w Toronto. Otrzymał również nagrodę specjalną jury oraz nagrodę za reżyserię na Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago, a także m.in. nominacje do nagród na RomeFilmFest oraz Camerimage (autorem zdjęć jest Wojciech Todorow).

Ponadto w "Poranku Dwójki":

  • "Jazzowej rozmowie" spotkamy się z Hanią Raniszewską,
  • wybierzemy się do Muzeum Narodowego w Krakowie na pierwszą na świecie monograficzną wystawę Andrzeja Wajdy, na której zobaczymy m.in fragmenty filmów, kostiumy, fragmenty scenografii,
  • rekomendacje kulturalne przedstawi tenor Karol Kozłowski,
  • będziemy też w Operze Wrocławskiej na przygotowaniach do premiery "Fausta".

Audycji dopełnią "Płyta tygodnia" i nasz konkurs "Dwójka na piątkę".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w piątek (5.04) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

mko

Czytaj także

Piotr Wojciechowski: narobiłem kłopotów Konwickiemu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 13:11
- Miałem pomysły, składałem scenariusze i w końcu zrobiłem jakiś film, który został bardzo źle oceniony przez towarzyszy partyjnych. Tadeusz Konwicki, który był kierownikiem literackim miał przez to wiele przykrości - wspominał w Dwójce taternik, pisarz i reżyser w jednej osobie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słabość, rozpacz i bezsilność. Filmowy obraz uzależnień

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 14:41
- Kino kocha ten temat, bo jest on bardzo nośny. Hollywood nieustająco eksploatuje problem narkotyków, które pojawiają się w filmach jako symbol wolności i luksusu, źródło pieniędzy dających potęgę, ale też jako ostrzeżenie, świadectwo słabości i upadku człowieka – mówił w Dwójce krytyk filmowy Jakub Demiańczuk.
rozwiń zwiń