X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Wojciechowski: narobiłem kłopotów Konwickiemu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 13:11
- Miałem pomysły, składałem scenariusze i w końcu zrobiłem jakiś film, który został bardzo źle oceniony przez towarzyszy partyjnych. Tadeusz Konwicki, który był kierownikiem literackim miał przez to wiele przykrości - wspominał w Dwójce taternik, pisarz i reżyser w jednej osobie.
Audio
  • Piotr Wojciechowski o swoich przodkach (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Piotr Wojciechowski wspomina lata szkolnej edukacji (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Piotr Wojciechowski o tym, że w jego życiu powieść nie może wyzwolić się z kina, a kino nie może wyzwolić się z powieści i o trudnych dla twórców czasach PRL (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Piotr Wojciechowski o wartościach i priorytetach oraz o tym, czym w jego życiu jest film i literatura (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Piotr Wojciechowski o patriotyzmie oraz swoich porażkach i sukcesach (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Piotr Wojciechowski
Piotr WojciechowskiFoto: PAP/Marcin Kaliński

Piotr Wojciechowski jest stałym felietonistą miesięczników "Więź" i "Workshop", autorem książek m.in. "Kamienne pszczoły" i "Czaszka w czaszce". W cyklu "Zapiski ze współczesności" opowiadał o swoim pochodzeniu, rodzinie i zawiłościach drogi życiowej, w której ważną rolę odegrała przygoda z filmem. 

- Co mi się z filmowych rzeczy udało? Po pierwsze praca drugiego reżysera przy filmie Krzysztofa Zanussiego "Iluminacja". Poznałem wówczas Agnieszkę Holland i Leszka Bugajskiego. To był świetny zespół. A głównego bohatera grał Staszek Latało, mój serdeczny przyjaciel i partner wspinaczkowy. Wtedy też poznałem ludzi filmu, którzy byli prawdziwymi fachowcami, jak operatorów, kierowników literackich, reżyserów. System zespołów filmowych obowiązujący w PRL dawał tym ludziom pewną autonomię twórczą i wiele filmów trafiało na półki - powiedział gość audycji.

W kolejnych jej odcinkach opowiadał również o zaletach, za które uważa uczciwość, życzliwość, odpowiedzialność, poszanowanie godności każdej osoby i wzajemne zaufanie, poczucie humoru, szacunek dla symboli i tradycji. A także o tym, że najwyższą wartość stanowi dla niego przyjaźń.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowała: Hanna Maria Giza

Gość: Piotr Wojciechowski (geolog, taternik, pisarz i reżyser filmowy)

Data emisji: 8-12.10.2018

Godzina emisji: 12.45

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Meyer: lata 60. to czas moich muzycznych inspiracji

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 11:19
- Studia w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej były dla mnie wspaniałym, jedynym w swoim rodzaju okresem ze względu na ilość nowych impulsów, wrażeń, zainteresowań i inspiracji – mówił w Dwójce ceniony kompozytor, pianista i pedagog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Gałoński: miałem dwóch mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 14:26
- Moim pierwszym profesorem był Witold Krzemieński. Człowiek o wielkim uroku, taki elegancki chłopaczek ze Lwowa, dziewczyny za nim szalały - wspominał w Dwójce wybitny dyrygent i muzykolog.
rozwiń zwiń