X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Kędziorek: "Nowa Tradycja" to nasze festiwalowe święto

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 11:54
- W ćwierćwiecze istnienia Radiowego Centrum Kultury Ludowej kolejna odsłona festiwalu to kulminacja świętowania całego środowiska ludzi zainteresowanych muzyką tradycyjną i muzyką, która z tradycji czerpie inspiracje – mówił w Dwójce dyrektor, redaktor naczelny RCKL.
Audio
  • Piotr Kędziorek zaprasza na 22. Festiwal Folkowy Nowa Tradycja (Poranek Dwójki)

W "Poranku Dwójki", wraz z Piotrem Kędziorkiem, zaprosiliśmy Państwa na 22. Festiwal Folkowy Nowa Tradycja. Od 16 do 19 maja zaprezentują się na nim artyści inspirujący się muzyką ludową i muzyką historyczną mniejszości etnicznych. Zagranicznymi gośćmi festiwalu będą Hazelius Hedin ze Szwecji, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou z Maroka i Saz’iso z Albanii.

- Festiwalowe świętowanie zaczynamy już jutro, 16 maja, koncertem inauguracyjnym, który od wielu lat poświęcamy muzyce tradycyjnej. Najczęściej goszczą na nim starzy mistrzowie, autorytety i nauczyciele nowych pokoleń. W tym roku jednak zdominują go młodzi wykonawcy, artyści którzy kultywują i pielęgnują tradycje muzyczne swoich małych ojczyzn – opowiadał Piotr Kędziorek podkreślając, że największy w kraju festiwal prezentujący polską i światową muzykę folkową to nie tylko gwiazdy, ale także młodzi artyści. Podczas koncertu "Muzyka Źródeł: Młoda Tradycja" wystąpią cztery zespoły prezentujące twórczość swoich rodzinnych stron - Radomszczyzny, Wielkopolski, Podhala i regionu Lasowiackiego.

Festiwalowych emocji dostarczy także Konkurs Muzyki Folkowej, który odzwierciedla bieżącą sytuację sceny polskiej folkowej i jest możliwością zaprezentowania się dla młodych, obiecujących grup. Biorące w nim udział zespoły powalczą o najwyższe wyróżnienia, a muzykę ludową łączyć będą z takimi gatunkami, jak elektronika, pop, noise, eksperyment, hip-hop, jazz, muzyka improwizowana, klubowa, klezmerska i klasyczna. Wstęp na występy konkursowe jest wolny. Festiwalowe koncerty transmitowane będą na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz w internecie.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Piotr Kędziorek (dyrektor, redaktor naczelny RCKL)

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rzemiosło 2.0 to coś więcej niż moda"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 13:33
Współczesne rzemiosło to nie tylko tradycja, czy atrakcja turystyczna. To kawałek życia, które nas otacza a rzemieślnik to współautor rzeczy nietuzinkowych - mówiła w Dwójce Katarzyna Piszczkiewicz z Muzeum Etnograficznego w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kędziorek: RCKL wypełnia lukę w pokoleniowym przekazie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 09:00
- Powołanie Radiowego Centrum Kultury Ludowej zbiegło się z olbrzymią falą zainteresowania muzyką tradycyjną w jej autentycznej formie i jako źródłem inspiracji. Uwagę poświęcamy jednak nie tylko muzyce, lecz całej tradycji. Pozwalamy spotkać się różnym pokoleniom twórców, którzy mogą od siebie czerpać wiedzę, natchnienie i poczucie sensu swojej twórczości – mówił w Dwójce szef RCKL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Heniek Małolepszy: muzykę trzeba grać po swojemu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 13:00
- Nawet jeśli sięga się do repertuaru, który ożywił Grzesiuk, i się na nim wzoruje, to warto to robić na swój sposób - mówił w "Poranku Dwójki" muzyk, zapraszając na 4. Festiwal Grzesiuka.
rozwiń zwiń