X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Iza Połońska: historia Dominika dodaje ludziom sił

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 10:00
- Publiczność Dominika ciągle z nim trwa. Ludzie ciągle żyją tą historią. Ona daje im wiarę w to, że nie ma rzeczy niemożliwych - mówiła Iza Połońska w pierwszą rocznicę śmierci znakomitego wiolonczelisty Dominika Połońskiego.
Audio
  • Z Izą Połońską rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
Dominik Połoński
Dominik PołońskiFoto: Grzegorz Śledź/PR

"Życie to nie jest bicie serca. Że coś jem, patrzę i oglądam telewizję. To nie jest życie" - mówił w reportażu Bartosza Panka "Chcę więcej" Dominik Połoński. Dla zmarłego rok temu artysty żyć znaczyło tworzyć. Gdy zdiagnozowano u niego chorobę, przeszedł kilka operacji, a także żmudną rehabilitację. Był jedynym wiolonczelistą, który używał podczas gry tylko prawej ręki. Specjalnie dla niego komponowała grupa zaprzyjaźnionych twórców, m.in. Artur Zagajewski, Sławomir Kaczorowski, Olga Hans i Sławomir Zamuszko.

Dominik Połoński zmarł w wyniku nawrotu choroby 20 czerwca 2018 roku. W pierwszą rocznicę jego śmierci odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego specjalny koncert, podczas którego usłyszymy m.in. Izę Połońską.

- Zaśpiewam tytułową piosenkę z mojej płyty "Pejzaż bez Ciebie". To piosenka, która towarzyszyła nam właściwie przez cały okres naszej miłości, bardzo była nam bliska - podkreślała Iza Połońska.

Wieczór "Dominik Połoński in memoriam" rozpocznie się dokumentem "Wariacja na wiolonczelę solo" w reżyserii Aleksandry Rek. - Ten film pozwala się ludziom pożegnać. Będzie bramą do muzyki, w której Dominik mieszka nadal.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Iza Połońska (wokalistka, kameralistka)

Data emisji: 20.06.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trio Bastarda i muzyczne rytuały śmierci

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 14:50
- Jest to nasza interpretacja muzyki wieków średnich, która dotyka ceremonii pogrzebowej - mówił Paweł Szamburski z Tria Bastarda o "Ars moriendi", nowej płycie zespołu. W sobotę (30.03) w Muzycznym Studiu PR im. A. Osieckiej odbędzie się koncert promujący ten album.
rozwiń zwiń