Mistrzowie i młodzi. Warsaw Summer Jazz Days 2019

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 15:38
- Najbardziej chyba czekam na występ wybitnego basisty Stalnelya Clarka - podkreślał Mariusz Adamiak, opowiadając o programie tegorocznego Warsaw Summer Jazz Days.
Audio
  • Mariusz Adamiak o Warsaw Summer Jazz Days 2019 (Poranek Dwójki)
Audio
  • Mariusz Adamiak o Warsaw Summer Jazz Days 2019 (Poranek Dwójki)

4 lipca rozpoczynają się Warsaw Summer Jazz Days - impreza o światowej, niepodważalnej pozycji. To jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych nie tylko lata, ale całego roku, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jego celem jest promocja jazzu współczesnego - niezależnie od jego rodowodu czy przynależności państwowej, prezentowanie tego co najnowsze i najbardziej kreatywne we współczesnym jazzie.

W tym roku w warszawskim klubie Stodoła będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in. takie gwiazdy i zespoły jak: Benny Golson, Jasmeia Horn, Kerry Garret Quintet czy - o którym opowiadał w Dwójce Mariusze Adamiak - Stalnely Clark. W rozmowie z twórcą Warsaw Summer Jazz Days nie zabrakło również opowieści o młodych artystach, których będzie można wysłuchać podczas warszawskiego święta jazzu. - Poziom tych młodych wykonawców jest bardzo wysoki, a mało jest miejsc do grania takiej muzyki – podkreślał gość Dwójki,

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość audycji: Mariusz Adamiak (polski promotor muzyki jazzowej)

Data emisji: 1.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Około północy". Mariusz Czubaj: czuję się dzieckiem dekady lat 60.

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 17:09
- Moja powieść zaczyna się sceną pogrzebu Krzysztofa Komedy na warszawskich Powązkach i nie jest to przypadek - mówił w Dwójce autor książki "Około północy", którą od 13 maja będzie czytał na naszej antenie Mateusz Rusin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertowa podróż Marcin Wasilewski Trio

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 10:12
- W tym roku zbiegło się kilka rocznic. Nasze ćwierćwiecze, 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy oraz półwiecze istnienia wytwórni ECM. W trakcie koncertów będziemy temu dawać wyraz. Chcemy też złożyć hołd Tomaszowi Stańce, bo to, że wziął nas pod swoje skrzydła było dla nas wielką przygodą i nobilitacją – mówił w Dwójce Sławek Kurkiewicz, kontrabasista Marcin Wasilewski Trio.
rozwiń zwiń