"Moja gwiazda. Teen Spirit". Agnieszka Grochowska: takiej postaci jeszcze nie grałam

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 12:38
- Przyzwyczaiłam się do bohatera, który walczy, który się przemienia, który nie odpuszcza, a tu nagle pojawił się ktoś taki, kto nie widzi dla siebie szansy. W związku z tym trudno mu zobaczyć szansę dla własnego dziecka. Tak strasznie chce go chronić przed rozczarowaniem, że chce pozamykać wszystkie okna i drzwi - mówiła w Dwójce aktorka.
Audio
  • Agnieszka Grochowska o filmie "Moja gwiazda. Teen Spirit" (Poranek Dwójek)
Elle Fanning (L) i Agnieszka Grochowska (P)
Elle Fanning (L) i Agnieszka Grochowska (P)Foto: materiały prom./Monolith Films

Od piątku (5.05) w polskich kinach wyświetlany będzie film "Moja gwiazda. Teen Spirit". To opowieść o nastoletniej emigrantce z Polski, która marzy o karierze piosenkarki i odnajduje swoją szansę w talent show. W postać matki głównej bohaterki - Violet (w tej roli Elle Fanning) - wcieliła się Agnieszka Grochowska.

- Na początku zafascynowała mnie muzyka, która będzie w tym filmie. Ona była bardzo szczegółowo zapisana w scenariuszu, ponieważ Violet przechodzi przez kolejne eliminacje w tym programie i po prostu te piosenki śpiewa. Świat muzyki pop jest właściwie mi nieznany. Fajnie się przy tym tańczy, ale trudno powiedzieć, żebym darzyła tę muzykę jakąś estymą. A tu nagle spotykam Maxa Minghellę, który nie jest fascynatem Bacha, Mozarta ani jazzu, tylko jakimś totalnym zapaleńcem jeśli chodzi o muzykę pop. Pomyślałam, że bardzo chętnie wejdę w ten świat - tłumaczyła polska aktorka.

Skąd figura matki w tej historii? Jak układała się współpraca Agnieszki Grochowskiej z Maxem Minghellą, znanym aktorem (m.in. serial "Opowieść podręcznej") debiutującym w roli reżysera? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: Agnieszka Grochowska (aktorka)

Data emisji: 4.07.2019

Godzina emisji: 8.05

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Czytaj także

Jan A.P. Kaczmarek: wierzę w instynkt twórcy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 18:03
- Konkurs kompozytorski to jedyny konkurs na świecie, podczas którego muzyk po obejrzeniu krótkiego filmu animowanego ma bez przygotowania, na oczach publiczności napisać do niego muzykę. To uruchamia instynkt, w który ja wierzę. To prowadzi do wielu odkryć – mówił w Dwójce znakomity kompozytor muzyki filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operator filmu "Credo": byłem totalnie zaskoczony tą nominacją

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 10:43
- To było kilka tysięcy filmów ze 120 krajów. Do ścisłej czołówki dostało się tylko 48, później zostało ich jeszcze mniej - 27. Na początku to było więc totalne niedowierzanie. Dodatkowo za tym wyborem stało stowarzyszenie amerykańskich reżyserów filmowych. Dla nas totalnie duże wyróżnienie - mówił w Dwójce Mateusz Śliwa.
rozwiń zwiń