Operator filmu "Credo": byłem totalnie zaskoczony tą nominacją

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 10:43
- To było kilka tysięcy filmów ze 120 krajów. Do ścisłej czołówki dostało się tylko 48, później zostało ich jeszcze mniej - 27. Na początku to było więc totalne niedowierzanie. Dodatkowo za tym wyborem stało stowarzyszenie amerykańskich reżyserów filmowych. Dla nas totalnie duże wyróżnienie - mówił w Dwójce Mateusz Śliwa.
Audio
  • Rozmowa z twórcami filmu "Credo": reżyserem Mikołajem Wróblem i operatorem Mateuszem Śliwą (Poranek Dwójki)
Audio
  • Rozmowa z twórcami filmu "Credo": reżyserem Mikołajem Wróblem i operatorem Mateuszem Śliwą (Poranek Dwójki)

"Credo" to historia pracującego nocami taryfiarza. Mężczyzna ma ustabilizowane życie zawodowe i rodzinne. Ale również "niezwykłą pasję", która w pewnym momencie odmienia jego życie.

Ta krótkometrażowa produkcja zdobyła rozgłos na początku roku, kiedy w Hollywood na 48. ISFF Independent Short Film Festival Screening & Awards nagrodzony został autor zdjęć - Mateusz Śliwa. Wydarzenie to - dodajmy - organizowane jest przez stowarzyszenie reżyserów Directors Guild of America. 

- W grudniu wysłałem nasz film na festiwal w Los Angeles. Pamiętam jak w sylwestra otrzymałem informację, że film ma nominację, znalazł się w oficjalnej selekcji. Powiedziałem Mateuszowi, żeby utrzymał to w tajemnicy dopóki nie będzie oficjalnego potwierdzenia. Kilka dni później skontaktowali się ze mną organizatorzy i wtedy już byłem pewny, że tam pojedziemy - wspominał Mikołaj Wróbel, reżyser "Credo".

Jak wygląd pobyt polskich filmowców za oceanem? Dlaczego "Credo" jest o wiele lepiej przyjmowane za granicą niż w Polsce? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Jakub Kukla

Goście: Mikołaj Wróbel (reżyser), Mateusz Śliwa (operator filmowy)

Data emisji: 4.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ja teraz kłamię". Thriller i metafora świata celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 16:00
- Nie czuję się na siłach, by pouczać widza. Nie mam takich zamiarów. Po prostu przyglądam się temu, co mnie otacza, a to rodzi zdziwienie. "Ja teraz kłamię" to próba zadawania pytań, które będą dla widzów ciekawe. Mój film można nazwać thrillerem ale równie dobrze bajką, metaforą lub doświadczeniem – mówił w Dwójce reżyser Paweł Borowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Braciak: w filmie "Znajdę Cię" gram potwora melomana

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 12:07
- Nie chcę, żeby opowieść o roli trwała dłużej niż sama rola, więc może na tym poprzestańmy – mówił w Dwójce aktor o postaci komendanta Kramera, w którą wciela się w nowej, międzynarodowej produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan A.P. Kaczmarek: wierzę w instynkt twórcy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 18:03
- Konkurs kompozytorski to jedyny konkurs na świecie, podczas którego muzyk po obejrzeniu krótkiego filmu animowanego ma bez przygotowania, na oczach publiczności napisać do niego muzykę. To uruchamia instynkt, w który ja wierzę. To prowadzi do wielu odkryć – mówił w Dwójce znakomity kompozytor muzyki filmowej.
rozwiń zwiń