REKLAMA

Wschód Piękna. Grzech Piotrowski: wychodzimy poza krąg World Orchestra

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 12:41
- Dotychczas gościliśmy artystów związanych z World Orchestra. Tym razem postanowiłem pokazać takie zespoły i solistów, które zafascynowały mnie w roku 2018 i na początku 2019 - mówił w Dwójce kompozytor, multiinstrumentalista i organizator festiwalu Wschód Piękna.
Audio
  • Grzech Piotrowski o 5. odsłonie festiwalu World Orchestra-Wschód Piękna (Poranek Dwójki)

5. odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 26-28 lipca w Olsztynie i Olsztynku. W programie m.in. wspólny występ kwartetu jazzowego Grzecha Piotrowskiego, orkiestry smyczkowej Alchemik Orchestra oraz wokalistki  Moniki Borzym. - To jest taka artystka, o której myślę już od dawna. Znamy się od wielu lat, ale pracowaliśmy dotąd tylko raz. Postanowiliśmy z Moniką, że spotkamy się w tym roku na Wschodzie Piękna - tłumaczył gość Dwójki.

Jaki repertuar zabrzmi podczas tego występu? Podczas którego koncertu na scenie pojawią się również tancerze? Co podczas podczas festiwalu World Orchestra-Wschód Piękna znajdą dla siebie fani flamenco? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Grzech Piotrowski (kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer)

Data emisji: 19.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/am

Czytaj także

Grzech Piotrowski: polscy jazzmani wiedzą, jak dobrze grają

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 09:00
- Świadczą o tym liczne wygrywane przez nas konkursy oraz współprace międzynarodowe - podkreślał Grzech Piotrowski, zapraszając do Studia Koncertowego PR im. Witolda Lutosławskiego na pierwszą odsłonę cyklu "Jazz in Poland - Live".
rozwiń zwiń