Grzech Piotrowski: Złotą Tarkę dedykujemy muzyce przedwojennej

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 10:16
- W tym roku mamy 49. edycję Złotej Tarki. Old Jazz Meeting to jeden z trzech najważniejszych festiwali w Polsce w całej historii polskiego jazzu - opowiadał w "Poranku Dwójki" dyrektor wydarzenia, które odbywa się w Iławie.
Audio
  • Grzech Piotrowski o festiwalu Old Jazz Meeting "Złota Tarka" (Poranek Dwójki)

Wydarzenie ma charakter cykliczny i w Iławie odbywa się od 1995 roku. Tegoroczny festiwal, podobnie jak poprzednie, obfitować będzie w gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. 

- Złota Tarka jest dedykowana muzyce przedwojennej, tak moglibyśmy to krótko ująć. Mieści się w tym wszystko co jest początkiem ery jazzu aż do swingu. W tym roku po raz pierwszy wprowadzamy coś naprawdę nowego, ponieważ pojawi się Lindy Hop, który szturmem zdobywa serca młodych fanów tańca i jazzu. Lindy Hop to taniec, który był popularny w latach 20. i 30. - mówił Grzech Piotrowski.

Dyrektor Złotej Tarki podkreślił, że od wielu lat stałym punktem festiwalu są Big Bandy. Nie inaczej będzie w tym roku, bo na iławskiej scenie gościć będzie Big Band Fabryka Wełny, który zagra "Tribute to Glen Miller" i weźmie udział w finałowym koncercie. - Dołączą do nich Alchemik Orchestra, Atom String Quartet, Dorota Miśkiewicz i Kuba Badach - opowiadał gość audycji.

Jak tańczy się Lindy Hop? I kogo jeszcze będzie można usłyszeć na tegorocznym festiwalu? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Grzech Piotrowski (dyrektor festiwalu Old Jazz Meeting "Złota Tarka")

Data emisji: 7.08.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Człowiek, który ma na imię Miłość. Pozytywny świat Wadady Leo Smitha

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 08:28
Wadada Leo Smith to jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości współczesnego jazzu, dlatego poświęcimy mu aż dwie części "Rozmów Improwizowanych". W pierwszym fragmencie przedstawił nam swoje spojrzenie na politykę i... zdradził sposób na wieczną młodość.
rozwiń zwiń