X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Internety". Zderzenie dwóch rzeczywistości na zdjęciach Szymona Rogińskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 11:06
- W mojej książce zainspirowałem się rozbieżnością między naszym wyobrażeniem o internecie jako bardzo nowoczesnej technologii a tym jak wyglądają miejsca, które nam go udostępniają, sprzedają - mówił w Dwójce fotograf Szymon Rogiński.
Audio
  • Szymon Rogiński o swojej książce fotograficznej "Internety" (Poranek Dwójki)

Z jednej strony chaotyczna, barakowa zabudowa pozbawiona jakiegokolwiek architektonicznego planowania i podupadające budynki świadczące o upływie czasu i niedostosowaniu do obecnej rzeczywistości. Z drugiej nowoczesna technologia i internet, będące symbolem postępu. Taki świat wyłania się ze zdjęć Szymona Rogińskiego w jego najnowszej publikacji "Internety", wydanej przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

Ta książka fotograficzna, uzupełniona esejami Edwina Bendyka i prof. Moniki Kostery, ukazuje współczesny polski krajobraz zurbanizowany na przykładzie budynków, w których sprzedawane są usługi kojarzone z nowoczesnością - komputery i internet. - Niekoniecznie są to miejsca reprezentacyjne. Większa ich część to raczej taka architektura cienia: jakieś budki, stare budynki. Może jest tak, że internet jako nowoczesny twór nie potrzebuje atrakcyjnego ciała, miejsc fizycznych, gdzie te usługi są przedawane - zastanawiał się gość Dwójki.

Jak wyglądała praca Szymona Rogińskiego nad książką? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Szymon Rogiński (fotograf)

Data emisji: 9.08.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Szlaga: można uznać to za metodę fotografowania japońskiego turysty

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 12:18
- Zużyłem siedem małych aparatów naświetlając tysiąc negatywów, czyli mówimy mniej więcej o 36 tysiącach fotografii wyjściowo dla obu tych projektów - mówił w Dwójce artysta fotograf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z góry widać lepiej. Jacek Deneka i fotografia z lotu ptaka

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 14:43
- Moje zdjęcie nie przedstawia kolorowych rybek, chociaż z góry tak to może wyglądać. Fotografię, którą nagrodzono zrobiłem podczas festiwalu biegów narciarskich w Jakuszycach zimą tego roku. Sunący po swoich trasach uczestnicy Biegu Piastów wyglądali właśnie jak ławica rybek - mówił w Dwójce ceniony fotograf.
rozwiń zwiń