X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
usługi

E-usługi na fali. Coraz więcej spraw załatwiamy bez wychodzenia z domu

Polacy coraz chętniej korzystają z e-administracji i przybywających w szybkim tempie różnych e-usług. Dotąd np. za brak prawa jazdy podczas kontroli drogowej policjant mógł wystawić mandat. Prawdopodobnie już od nowego roku w życie wejdą przepisy, które zniosą obowiązek posiadania przez kierującego np. autem osobowym posiadania prawa jazdy w czasie takiej kontroli. 
Zobacz więcej na temat:  usługi Ministerstwo Cyfryzacji Marek Zagórski administracja publiczna internet podsumowanie sprawy społeczne

nasz wywiad J. Sasin: finalizujemy program dotyczący e-doręczeń

Jeszcze w bieżącej kadencji parlamentarnej ma zostać przyjęta przez rząd ustawa o e-doręczeniach. – Jesteśmy na etapie finalizacji tego programu. Przygotowaliśmy się od strony informatycznej, natomiast musi to zrobić część instytucji. To się w najbliższym czasie stanie, natomiast samo narzędzie techniczne i prawne jest już stworzone - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl wicepremier Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin usługi e-dokumenty Konwencja PiS w Katowicach 2019 cyfryzacja NASZ WYWIAD

Koniec z papierowymi dokumentami w urzędach

Według Ministerstwa Cyfryzacji papierowe listy będą dostawać tylko chętni - do większości poczta ma być dostarczana elektronicznie. Na początku przyszłego roku resort ma wybrać operatora programu e-doręczeń, a już dzisiaj akces zgłasza Poczta Polska. Według ekspertów ciężko będzie o konkurentów, ale gdyby tacy się pojawili poczta może stracić ponad 2 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  Poczta Polska usługi Marcin Jagiełowicz