Nagrody Mediów Publicznych. Wawrzyniec Kostrzewski: Teatr Telewizji to ostoja kultury wysokiej

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 13:38
- Bardzo się cieszę, bo dla mnie Teatr Telewizji jest szczególnym miejscem. Poświęciłem sporo czasu i energii życiowej, żeby tutaj realizować spektakle. Przy okazji zaczęła się moja współpraca z radiem, które też bardzo sobie cenię - mówił w Dwójce reżyser nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2019.
Audio
  • Reżyser Wawrzyniec Kostrzewski o nominacji do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "obraz" (Poranek Dwójki)
Wawrzyniec Kostrzewski
Wawrzyniec KostrzewskiFoto: PR2

Nagrody mediów publicznych 1200.jpg
NAGRODY MEDIÓW PUBLICZNYCH 2019

Wawrzyniec Kostrzewski jest jednym z pięciu nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych 2019 w kategorii "obraz". Doceniono go za "zaangażowaną i wielokrotnie nagradzaną pracę reżyserską na polu Teatru Telewizji, przybliżanie sztuki teatru z wykorzystaniem mediów audiowizualnych oraz wirtuozerskie zmierzenie się z kamieniem milowym polskiego dramatu patriotycznego – Weselem Stanisława Wyspiańskiego".

- Cieszę się, że mogę reprezentować miejsce, które jest szczególne, jest taką ostoją kultury wysokiej, tej prawdziwej. Miejsce z tradycjami: Teatr Telewizji, który znam od dziecka - mówił reżyser.

***

Gość: Wawrzyniec Kostrzewski (reżyser, nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2019 w kategorii "obraz")

Data emisji: 5.09.2019

Godzina emisji: 7.50

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am

Czytaj także

Wawrzyniec Kostrzewski: "Warszawianka" kwestionuje bogoojczyźniane postawy

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 11:08
- "Warszawianka" to utwór krytyczny, tak jak cała tworczość Wyspiańskiego. Błędem byłoby myślenie, że to silny, bogoojczyźniany tekst, który zagrzewa do oddwania życia za ojczyznę. To trudny utwór, bo on kwestionuje takie poświęcenie - mówił w Dwójce Wawrzyniec Kostrzewski, reżyser słuchowiska na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wawrzyniec Kostrzewski: to nie jest ciche słuchowisko

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 13:08
- Bardzo mi zależało, aby to słuchowisko miało szerszy charakter, niż tylko wspomnienie Powstania Warszawskiego. Chciałem, żeby można było zderzyć pewne postawy bohaterów i opowiedzieć o konieczności i dramatycznej niezgodzie na umieranie - opowiadał Wawrzyniec Kostrzewski, reżyser słuchowiska "Widziałem śmierć wszystkiego, co kocham".
rozwiń zwiń