Szymon Komasa: zawsze idę w stronę romantyków

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 10:40
- Recital nazywa się "Portret", więc postanowiłem, że zrobię taki przekrój pieśni, które reprezentują moją osobę i drogę, którą przeszedłem. Znajdzie się dużo literatury angielskiej. Będzie też trochę po francusku – to taki portret współczesnego śpiewaka-Europejczyka - opowiadał w Dwójce światowej sławy baryton, który wystąpi z pierwszym warszawskim recitalem.
Audio
  • Szymon Komasa o warszawskim recitalu "Portret" (Poranek Dwójki)
Audio
  • Szymon Komasa o warszawskim recitalu "Portret" (Poranek Dwójki)

SzKomasa_1200.jpg
Szymon Komasa "Polish Love Story"

Niedawno Szymon Komasa wydał swój debiutancki album "Polish Love Story", na którym znalazły się kompozycje polskich twórców, a już 17 października w Teatrze Studio artysta pojawi się z recitalem zatytułowanym "Portret". Zaznacza jednak, że te dwa projekty różnią się od siebie. Tym razem usłyszymy bowiem pieśni Mahlera, Rachmaninowa, Poulenca, Finziego czy Barbera. Śpiewak podkreśla, że w muzyce jednak zawsze idzie w stronę romantyków. - Oni mają taką nutę legatową. Szczerze mówiąc, szybko się wzruszam i też tych wzruszeń się trzymam, bo w ich towarzystwie czuję się naturalnie - mówił gość Dwójki.

Szymon Komasa zaznaczył, że ten koncert jest dla niego szczególny, przede wszystkim ze względu na to, że odbywa się w Warszawie. W dodatku w miejscu, które kocha - teatrze. Jego tato jest aktorem teatralnym, więc jest to dla niego miejsce naturalne. Tym bardziej Teatr Studio, z którym muzyk ma szczególne wspomnienia, ponieważ w dzieciństwie często z bratem chodził do pobliskiej Kinoteki na filmy.

Jaki repertuar pojawi się na kolejnych albumach Szymona Komasy? Kto jest jego największym autorytetem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Szymon Komasa (światowej sławy baryton)

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 8.30

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powrót do Warszawy z piosenek Fogga jest dla mnie bardzo trudny"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 10:00
 - Przypadło mi w udziale śpiewanie piosenki, która nie pochodzi z nurtu żartobliwego, lekkiego, tylko niesie ze sobą ogromny ciężar emocjonalny - opowiadała w Dwójce Barbara Kinga Majewska o płycie "Fogg - pieśniarz Warszawy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Komasa: pieśni miłosne to intymna forma wyrazu

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 13:25
- Pieśni reprezentują artystę, pokazują kim jest naprawdę i są niezwykle indywidualną formą interpretacji. Pokazują, jak odbieramy świat i jaką mamy wrażliwość. To bardzo intymna forma wyrazu i kontaktu artysty ze słuchaczami - mówił w Dwójce znakomity śpiewak operowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komasa i Lisiecki

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 09:06
Szymon Komasa śpiewa polską lirykę miłosną ("Polish Love Story", Oskar Jezior – fortepian), zaś Jan Lisiecki wykonuje koncerty i utwory solowe Feliksa Mendelssohna (Orpheus Chamber Orchestra). O ich twórczości mówiliśmy w "Płytomanii".
rozwiń zwiń