X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka z czasów Wazów na Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 14:51
W audycji "Poranek Dwójki" zaprosiliśmy Państwa na wyjątkową wystawę na Zamku Królewskim w Warszawie: "Świat polskich Wazów. Przestrzeń - ludzie - sztuka".
Audio
  • Sztuka z czasów Wazów na Zamku Królewskim (Poranek Dwójki)

Ekspozycja jest wyjątkowa, bo została wzbogacona o obiekty, które wracają do Zamku po 350 latach: "Panorama Warszawy" Christiana Melicha ze starej Pinakoteki. Z National Gallery w Londynie udało się sprowadzić niezwykle cenne "Porwanie Europy" Guido Reniego, namalowane na zamówienie Władysława IV, a z Drezna - do niedawna przypisywany Rembrandtowi - "Portret starca” z kolekcji Jana II Kazimierza. Z Florencji - konterfekt Władysława Zygmunta jako wybranego cara moskiewskiego, z Pałacu Kwirynalskiego zaś - cenny kilim z herbem Zygmunta III, rozpoznany dopiero niedawno.

Wystawa jest próbą scalenia rozproszonej przez lata wazowskiej kolekcji artystycznej. Po wystawie oprowadzali nas jej kuratorzy dr Jacek Żukowski i dr Zbigniew Hundert.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: dr Jacek Żukowski i dr Zbigniew Hundert (kuratorzy wystawy "Świat polskich Wazów. Przestrzeń - ludzie - sztuka")

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 8.30

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Wazowski na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie goni wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 11:12
- To są cztery duże wystawy muzealne, dwadzieścia pięć wykładów, trzynaście koncertów, siedem sesji naukowych i dwa przedstawienia. Zapraszamy. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - mówił w Dwójce Mariusz Klarecki, koordynator obchodów Roku Wazowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rządzić i olśniewać". Wokół wystawy na Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 11:56
- To jubilerstwo najwyższej próby - mówił prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie, o zbiorach zgromadzonych na wystawie "Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w Polsce w XVI i XVII wieku".
rozwiń zwiń