X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powódź w Wenecji. Bezcenne zabytki pod wodą

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 11:49
- Od wczoraj mamy stan klęski żywiołowej. Dwa dni temu była największa fala w historii Wenecji i niektórzy ludzie stracili wszystko - mówił w Dwójce Sebastiano Giorgi, redaktor naczelny "Gazzetta Italia".
Audio
  • Sebastiano Giorgi o powodzi w Wenecji (Poranek Dwójki)
Powódź w Wenecji.
Powódź w Wenecji. Foto: PAP/Mirco Toniolo

Straty w Wenecji zalanej przez rekordowo wysoką wodę przypływu wynoszą setki milionów euro - taki wstępny bilans przedstawił burmistrz miasta Luigi Brugnaro. Woda wtargnęła już na 90 proc. obszaru miasta. Mówi się o ogromnych zniszczeniach i wielkich stratach bezcennych zabytków. Sebastiano Giorgi podkreślił, że dramatyczny jest również stan jednego z ważniejszych symboli miasta - Bazyliki św. Marka. - Woda z morza jest pełna soli. Kiedy się cofa, to sól zostaje, niszcząc ściany i mozaiki w bazylice - mówił redaktor naczelny "Gazzetta Italia". - Wysiłki są koncentrowane przede wszystkim na bazylice, ale cała Wenecja jest skarbem. Prawie każdy kościół ma obraz Tycjana czy Veronese. Nie wiadomo, ile pieniędzy pochłonie naprawa.

Jak podkreśla Sebastiano Giorgi, najważniejsze jest jednak w tej chwili bezpieczeństwo mieszkańców. Wczoraj zginęły dwie osoby, a większość miasta była bez prądu przez całą noc. Część Wenecji dalej pozostaje odcięta od elektryczności. Możemy mówić o tym, że osoby żyjące na parterze, a także sklepy i restauracje w wyniku powodzi straciły wszystko i znajdują się w dramatycznej sytuacji.

Czy nieukończony na czas specjalny system zapór mógł zapobiec zniszczeniom? Jak na powódź reagują turyści? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Sebastiano Giorgi (redaktor naczelny "Gazzetta Italia")

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

am/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dramatyczna sytuacja w Wenecji. Premier ogłosi stan wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 21:28
W Wenecji, zalanej w wyniku rekordowego przypływu, odezwały się w środę wieczorem syreny alarmowe, ostrzegające przed kolejną wysoką falą. W mieście rozpoczęło się usuwanie szkód szacowanych według burmistrza na setki milionów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powódź w Wenecji. Trwa usuwanie szkód, straty sięgają setek milionów euro

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 10:44
Wbrew początkowym obawom nocny przypływ nie zalał Wenecji. Szkody wyrządzone przez wtorkową powódź szacuje się jednak na setki milionów euro.
rozwiń zwiń