X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karłowicz i Moniuszko na żywo cyfrowo

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 13:11
W Poranku Dwójki zaprosimy Państwa na wyjątkowy koncert w wykonaniu Polskiej Orkiestry Młodzieżowej. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego młodzi muzycy wykonają znakomity repertuar nie z tradycyjnego, papierowego wydania, a z tabletów.
Karłowicz i Moniuszko cyfrowo na żywo
Karłowicz i Moniuszko cyfrowo na żywoFoto: Mat. promocyjne

Koncert będzie wyjątkowy z wielu powodów: po pierwsze będzie to koncert największej i jedynej orkiestry dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, czyli Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO. Po drugie towarzyszyć jej będzie wirtuoz skrzypiec - Janusz Wawrowski, grający na jedynym w Polsce instrumencie Antoniego Stradivariego​. Po trzecie - usłyszymy cenione utwory ważnych kompozytorów polskich XIX i XX wieku - Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza, znajdujące się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, zagrane z najnowocześniejszego sprzętu.

Koncert będzie można usłyszeć na żywo na antenie Programu II Polskiego Radia oraz zobaczyć dzięki live-streamingowi w internecie już 15 listopada o godz. 17:30. O wydarzeniu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego porozmawiamy z Wojciechem Walczakiem - dyrektorem naczelnym YLO o godzinie 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • rozmowy z operatorami, których filmy pokazywane są w sekcji konkursowej na Festiwalu Energa Camerimage,
  • Mikołaj Poncyliusz o płycie "Light Star Guiding",
  • uroczystość z okazji 100. urodzin Józefa Walaszczyka - najstarszego żyjącego Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata - z udziałem Sprawiedliwych z wielu państw, przedstawicieli władz oraz aktorów z Polski i Izraela​.

Nie zabraknie też konkursów "Płyta tygodnia" oraz "Do 3 razy sztuka", w którym można zdobyć vouchery dla dwóch osób na pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu Metropol w Katowicach, a także książkę i płytę CD.

***

Na Poranek Dwójki w piątek (15.11) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

am/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Kowalski na 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 21:00
Któż pamięta o owych pieśniach, niby niewybitnych (a może właśnie wybitnych?), składających się na świat tak zwanej "polskiej muzyki", którą nasi romantyczni przodkowie żyli na co dzień, ciesząc się "nadzieją, że nam wrócą dawne czasy, że nam znowu zajaśnieją Karabele, słuckie pasy"?
rozwiń zwiń