WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 12:55
W "Poranku Dwójki" opowiemy o festiwalu Watch Docs - jednej z dwóch największych na świecie imprez filmowych, poświęconych prawom człowieka oraz prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.
Watch Docs - plakat festiwalu
Watch Docs - plakat festiwaluFoto: mat. prasowe

Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest ponad pięćdziesiąt filmów światowej klasy. Podczas tegorocznej odsłony również nie zabraknie premierowych pokazów i spotkań ze słynnymi dokumentalistami. O szczegółach porozmawiamy z dyrektorem programowy festiwalu Konradem Wirkowskim. Zapraszamy o godz. 8.30 (transmisja wideo).

Po godzinie 9.30 wraz z dr Agatą Hącią postaramy się obniżyć temperaturę dyskusji wokół żeńskich końcówek w języku polskim. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Rada Języka Polskiego przy PAN wydała oświadczenie w sprawie stosowania feminatywów w wypowiedziach (transmisja wideo). 

W audycji również zaprosimy Państwa na spacer po wyjątkowej wystawie. Dzieła Pieta Mondriana, Jaspera Johnsa, Jeana Arpa a także wybitnych klasyków XX wieku: Josepha Beuysa, Salvadora Dali, Marcela Duchampa, Wassilja Kandinskiego, Pabla Picassa, Andy'ego Warhola, Marca Chagalla, Amadeo Modiglianiego i Kazimierza Malewicza, a także przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej, takich jak m.in.: Henryk Berlewi, Alina Szapocznikow, Maria Jarema, Jerzy Nowosielski, Roman Opałka, Henryk Stażewski, Jonasz Stern - ta wyjątkowa kolekcja czeka na Państwa w jednym miejscu. Szczegóły po godz. 7.30.

Ponadto w "Poranku Dwójki"

  • relacja z gali nagród Teatru Polskiego Radia - Splendorów,
  • rozmowa o planach związanych z powołaniem fundacji przez Olgę Tokarczuk.

Nie zabraknie też konkursów: "Płyta tygodnia"oraz "Do 3 razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" we wtorek (3.12) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am

Zobacz więcej na temat: prawa człowieka dokument
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Prawnik wobec bezprawia" - adwokaci na festiwalu "Watch Docs"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 22:00
Grudzień przynosi nam propozycje familijne, nastawione na okres świąteczny, ale w kinach nie zabraknie też pozycji ambitnych. Zapraszamy również na festiwal "Watch Docs".
rozwiń zwiń