X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 12:55
W "Poranku Dwójki" opowiemy o festiwalu Watch Docs - jednej z dwóch największych na świecie imprez filmowych, poświęconych prawom człowieka oraz prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.
Watch Docs - plakat festiwalu
Watch Docs - plakat festiwaluFoto: mat. prasowe

Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest ponad pięćdziesiąt filmów światowej klasy. Podczas tegorocznej odsłony również nie zabraknie premierowych pokazów i spotkań ze słynnymi dokumentalistami. O szczegółach porozmawiamy z dyrektorem programowy festiwalu Konradem Wirkowskim. Zapraszamy o godz. 8.30 (transmisja wideo).

Po godzinie 9.30 wraz z dr Agatą Hącią postaramy się obniżyć temperaturę dyskusji wokół żeńskich końcówek w języku polskim. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Rada Języka Polskiego przy PAN wydała oświadczenie w sprawie stosowania feminatywów w wypowiedziach (transmisja wideo). 

W audycji również zaprosimy Państwa na spacer po wyjątkowej wystawie. Dzieła Pieta Mondriana, Jaspera Johnsa, Jeana Arpa a także wybitnych klasyków XX wieku: Josepha Beuysa, Salvadora Dali, Marcela Duchampa, Wassilja Kandinskiego, Pabla Picassa, Andy'ego Warhola, Marca Chagalla, Amadeo Modiglianiego i Kazimierza Malewicza, a także przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej, takich jak m.in.: Henryk Berlewi, Alina Szapocznikow, Maria Jarema, Jerzy Nowosielski, Roman Opałka, Henryk Stażewski, Jonasz Stern - ta wyjątkowa kolekcja czeka na Państwa w jednym miejscu. Szczegóły po godz. 7.30.

Ponadto w "Poranku Dwójki"

  • relacja z gali nagród Teatru Polskiego Radia - Splendorów,
  • rozmowa o planach związanych z powołaniem fundacji przez Olgę Tokarczuk.

Nie zabraknie też konkursów: "Płyta tygodnia"oraz "Do 3 razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" we wtorek (3.12) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am

Zobacz więcej na temat: prawa człowieka dokument
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Prawnik wobec bezprawia" - adwokaci na festiwalu "Watch Docs"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 22:00
Grudzień przynosi nam propozycje familijne, nastawione na okres świąteczny, ale w kinach nie zabraknie też pozycji ambitnych. Zapraszamy również na festiwal "Watch Docs".
rozwiń zwiń