X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

M jak Mistrzowie. Wystawa kolekcji Tadeusza Mysłowskiego i Ireny Hochman

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 09:17
Od 23 listopada w Muzeum Narodowym w Poznaniu można oglądać wystawę dzieł sztuki wielkich twórców polskich i zagranicznych, zebranych przez polsko-amerykańskiego artystę i jego żonę - Irenę Hochman - nowojorską marszandkę. W kolekcji znalazły się dzieła słynnych artystów, m.in. Salvadora Dali, Marcela Duchampa, Andy'ego Warhola czy Pabla Picassa.
Audio
  • Tadeusz Mysłowski o wystawie "M jak Mistrzowie" (Poranek Dwójki)
Plakat wystawy M jak Mistrzowie
Plakat wystawy "M jak Mistrzowie"Foto: Mat. prasowe

Na wystawie "M jak Mistrzowie" prezentowane są dzieła Pieta Mondriana, Jaspera Johnsa, Jeana Arpa, a także wybitnych klasyków XX wieku: Josepha Beuysa, Salvadora Dali, Marcela Duchampa, Wassilja Kandinskiego, Pabla Picassa, Andy'ego Warhola, Marca Chagalla, Amadeo Modiglianiego i Kazimierza Malewicza. Nie zabrakło również przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej, takich jak m.in. Henryk Berlewi, Alina Szapocznikow, Maria Jarema, Jerzy Nowosielski, Roman Opałka, Henryk Stażewski, czy Jonasz Stern. Jak opowiadał kolekcjoner Tadeusz Mysłowski, dzieła zbierał przez prawie 50 lat.

Każda z tych prac prezentuje nie tylko dzieło konkretnego artysty. Jest również przybliżeniem wspomnień ze spotkań Tadeusza Mysłowskiego ze słynnymi twórcami. - Często musiałem być dyplomatą. Czepiałem się różnych historii, żeby wydostać dzieła sztuki od tych wspaniałych ludzi, którzy najczęściej nie byli łatwi. Trzeba było dokonać manewru, żeby dzieła znalazły się w mojej kolekcji - zaznaczył.

Jak duża jest kolekcja dzieł Tadeusza Mysłowskiego? I w jaki sposób udało mu się stworzyć tak duży zbiór prac? O tym w nagraniu audycji.

Wystawę w Muzeum Narodowym w Poznaniu można oglądać do 23 lutego 2020 roku.

***

Rozmawiał: Jacek Butlewski

Data emisji: 3.12.2019

Godzina emisji: 7.50

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Potęga sekretów". Eksperymentalna wystawa Karola Radziszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 16:30
- Jest to tytuł specyficzny, może trochę naiwny, bo ta wystawa miała być retrospektywą. Ale trochę ją przeformułowaliśmy - mówił gość Dwójki, polski artysta, malarz i performer, który opowiadał o swojej nowej wystawie, którą od 15 listopada można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coming Out, czyli młodzi artyści wychodzą z Akademii

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 15:25
W "Kwadransie bez muzyki" wybraliśmy się na wystawę prac najzdolniejszych absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. 
rozwiń zwiń