X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mateusz Pospieszalski: ta płyta to nasz dorobek intelektualny

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 10:49
- Muzyka jest skonstruowana w taki sposób, że mamy dużo swobody i wzajemnie się wspieramy na scenie, w związku z tym za każdym razem pojawiają się nieoczekiwane momenty, z których jesteśmy dumni - mówił gość Dwójki, saksofonista grupy Tie Break, która w tym roku wydała swoją ósmą płytę "The End".
Audio
  • Mateusz Pospieszalski o płycie "The End" zespołu Tie Break (Poranek Dwójki)

Powstanie zespołu Tie Break w końcówce lat 70. było kamieniem milowym rozwoju sceny muzycznej, nie tylko w kategoriach jazzu. W obrębie offowej subkultury lat 80. szybko zdobyli pozycję najciekawszego outsidera. Wokół Tie Break skupiło się unikalne środowisko artystyczne. Do tej pory muzycy nagrali siedem albumów, a "The End", czyli najnowsza płyta kultowego zespołu, to ósmy krążek chuliganów sceny jazzowej. 

Mateusz Pospieszalski wyjaśnił, że jest to podsumowanie dokonań artystycznych zespołu, jednak tytułu płyty nie powinniśmy odczytywać jako pożegnania ze sceną. Grupa "Tie Break" nie zakłada również, że to będzie ich ostatni album. - Myślę, że tytuł jest takim wytłumaczeniem, że jeżeli nie zrobimy nic w przyszłości, zawsze możemy powiedzieć "a nie mówiłem?" - żartował saksofonista.

Mateusz Pospieszalski mówił również o tym, dlaczego rutyna jest wrogiem muzyki i co jest siłą napędową zespołu Tie Break. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Mateusz Pospieszalski (saksofonista, producent muzyczny, kompozytor)

Data emisji: 16.12.2019

Godzina emisji: 8.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: ta płyta to opowieść o tym, kim jestem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 10:11
- Od paru lat to, co mówię poprzez dźwięki, jest dosyć mocno określone potrzebą skupienia się na szukaniu wewnętrznego spokoju. Zresztą tytuły moich płyt i kompozycji również odnoszą się do tego - mówił w Dwójce polski kompozytor, pianista i aranżer, autor najnowszej płyty "Book of Secrets".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Dąbrowski: nie znam zespołu, który miałby taki skład

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 11:00
- Zespół FREE4ARTS jest bezbasowy. To ciekawy skład instrumentalny - mówił w Dwójce jeden z najbardziej zapracowanych trębaczy w Europie. Tomasz Dąbrowski opowiadał o albumie zatytułowanym "When I Come Across", który nagrał ze swoimi duńskimi przyjaciółmi.
rozwiń zwiń