Maciej Obara. Polski styczeń we Francji

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 13:13
- W tym roku w jednej z najładniejszych sal koncertowych Metz we Francji odbędzie się koncert mojego kwartetu, więc to wielkie święto. Niezwykle cieszę się, że tam jesteśmy - mówił w Programie 2 Polskiego Radia polski saksofonista i kompozytor jazzowy.
Audio

W styczniu w Metzu, a dokładnie w Miasteczku Muzycznym, został zainaugurowany tydzień spotkania z polską muzyką. Podczas tygodnia francuscy miłośnicy polskiej kultury będą mieli okazję posłuchać m.in. polskiej muzyki jazzowej, którą zaprezentuje saksofonista i kompozytor Maciej Obara.

Zespół Maciej Obara Quartet niedawno wydał również nowy album: "Three Crowns". Tytuł nawiązuje do najwyższego szczytu Pienin Środkowych. Materiał - na który składają się sześć premierowych kompozycji autorstwa lidera zespołu oraz dwie interpretacje utworów Henryka Mikołaja Góreckiego - został zarejestrowany we francuskim studiu La Buissonne. - Jest to upgrade do poprzedniego nagrania. Na tej płycie sporo się dzieje, jeśli chodzi o zawartość i kontekst tego, co wydarzyło się po pierwszej płycie - opowiadał muzyk.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Maciej Obara (saksofonista i kompozytor jazzowy)

Data emisji: 16.01.2020

Godzina emisji: 8.05

am

Czytaj także

Mateusz Pospieszalski: ta płyta to nasz dorobek intelektualny

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 10:49
- Muzyka jest skonstruowana w taki sposób, że mamy dużo swobody i wzajemnie się wspieramy na scenie, w związku z tym za każdym razem pojawiają się nieoczekiwane momenty, z których jesteśmy dumni - mówił gość Dwójki, saksofonista grupy Tie Break, która w tym roku wydała swoją ósmą płytę "The End".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Wilczyńska: koncert "To, co najpiękniejsze" to wieczór przebojów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 11:48
- Aranżacje do utworów wykonali Andrzej Jagodziński i Robert Majewski. I pewnie łatwo się domyślić, że będzie muzyka z filmów "Czterdziestolatek", "Stawka większa, niż życie" czy przepiękny "La valse du mal" – mówiła w Programie 2 Polskiego Radia wokalistka, która zaśpiewa 19 stycznia podczas koncertu "To, co najpiękniejsze".
rozwiń zwiń