Tymoteusz Bies: Konkurs Chopinowski to wydarzenie symboliczne

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 11:57
- Konkurs Chopinowski jest wyjątkowy i nie wiem, czy można go mierzyć tą samą miarą, co inne konkursy - mówił w Programie 2 Polskiego Radia polski pianista, który w 2015 roku był uczestnikiem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie.
Audio
  • Tymoteusz Bies o udziale w Konkursie Chopinowskim (Poranek Dwójki)
Audio
  • Tymoteusz Bies o udziale w Konkursie Chopinowskim (Poranek Dwójki)

Tymoteusz Bies  jest również laureatem I Międzynarodowego Konkursu muzycznego im. Karola Szymanowskiego. Sukces - choć jest miły -  mnie nie zmienia - mówił w jednym z wywiadów udzielonych w Programie 2 PR. Stworzył muzykę do filmu "Autsajder" Adama Sikory. Poza wykonawstwem muzyki klasycznej cały czas poszerza horyzonty. W swoim dorobku koncertowym ma występy w salach koncertowych w kraju i za granicą, m.in. w NOSPR, w Filharmonii Narodowej, w Sali koncertowej Muzeum F. Chopina, w Sankt Petersburgu, Pietrozawodsku, Paryżu, Kolonii czy Rzymie.

Pianista otwierał również XVII Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Jak podkreślił, Konkurs Chopinowski sprzed 5 lat to było dla niego najtrudniejsze wydarzenie w całej przygodzie z fortepianem. - Nawet najbardziej wyniszczające psychicznie, można powiedzieć. Ale po długim namyśle postanowiłem wejść po raz drugi do tej rzeki - wyznał Tymoteusz Bies.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Tymoteusz Bies (pianista)

Data emisji: 30.01.2020

Godzina emisji: 9.30

am/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Patyra: na płycie znalazły się utwory, o których nagraniu marzyłem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 11:37
- Każdy koncert, na którym grałem ten program, utwierdzał mnie, że to musi zostać uwiecznione jako pamiątka tej cudownej współpracy i spotkania z Krzysztofem Herdzinem - mówił słynny polski skrzypek o swojej nowej płycie "No.24".
rozwiń zwiń