"Zaczęło się od książki". Ojciec i syn o wystawie dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 14:22
- Pomysł na tę pracę dała mama Tymona, Karolina, a pierwszą inspiracją był Tymon, który zaczął czytać bardzo wcześniej, w wieku dwóch lat - opowiadał w "Poranku Dwójki" Zbigniew Rogalski, który wraz z synem Tymonem przygotowali jedną z prac wystawy "Co dwie sztuki to nie jedna" w warszawskiej Zachęcie. Jest to pierwsza wspólna wystawa artystów i ich dzieci przygotowana z myślą o innych dzieciach i rodzicach.
Audio
  • Rozmowa o wystawie "Co dwie sztuki to nie jedna" w warszawskiej Zachęcie (Poranek Dwójki)

- Pamiętam, że byliśmy na wczasach w Szczawnicy, poszliśmy do biblioteki miejskiej i Tymon, dwulatek, jako pierwszą wyciągnął z półki "W poszukiwaniu straconego czasu" Prousta - wspominał Zbigniew Rogalski. - Ta praca, którą można zobaczyć w Zachęcie, jest daleko posuniętą parafrazą tego, co się wydarzyło.

Poprzez wystawę "Co dwie sztuki to nie jedna" (8.02 – 13.04.2020) zespół Zachęty chce przypomnieć, jak ważna jest twórczość w życiu każdego człowieka, jak istotnie wpływa na rozwój dziecka oraz jak niezbędne jest wsparcie dorosłych w twórczych działaniach najmłodszych. Przedsięwzięcie nie jest wystawą edukacyjną w rozumieniu edukacji jako przekazywania wiedzy. Jest raczej zaproszeniem do bycia razem, współdziałania, wyciszenia i pomyślenia o tym, jak ważne jest odłączenie się od technologii i… kontakt z przyrodą.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Zbigniew Rogalski z synem Tymonem (autorzy jednej z prac wystawy "Co dwie sztuki to nie jedna") oraz współkuratorka tej wystawy Zofia Dubowska

Data emisji: 3.02.2020

Godzina emisji: 8.30

Czytaj także

Nieustraszony Don Kichot na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 12:00
Gościem "Poranka Dwójki" był aktor Modest Ruciński, odtwórca tytułowej ról w inscenizacji powieści Miguela de Cervantesa w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
rozwiń zwiń