X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przewodnicząca jury Konkursu Chopinowskiego: finaliści mogą nas zaskoczyć

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 09:51
- To, co z tego konkursu można wnioskować, to dobry poziom i przygotowanie. Pierwsza trójka, jak i pozostali finaliści, mogą nas zaskoczyć w kwietniu oraz w październiku - komentowała wyniki zakończonego właśnie Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, przewodnicząca jury.
Audio
  • Rozmowa z prof. Katarzyną Popową-Zydroń, przewodniczącą jury Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego (Poranek Dwójki)
  • Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Relacja Mileny Gąsienicy (Poranek Dwójki)
prof. Katarzyna Popowa-Zydroń
prof. Katarzyna Popowa-ZydrońFoto: PAP/Radek Pietruszka

Piotr Alexewicz 1200 fot. Grzędziński.jpg
Piotr Alexewicz zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego

- Nie powiedziałabym, żeby były powody do rozczarowań. Rodzaj dysonansu między decyzjami jury i krytykami był zawsze, to materia ekscytująca publiczność i wywołująca owocne dyskusje – mówiła w Dwójce prof. Katarzyna Popowa-Zydroń. - Ponad nieczystości i drobne lapsusy pamięciowe postawiłabym intensywność przekazu muzycznego i dobrą sprawność techniczną.

Jak podkreślała prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego mogą nas zaskoczyć podczas tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego (przypomnijmy, zdobywcy dwóch pierwszych nagród otrzymuję promocję do październikowego Konkursu bez konieczności udziału w kwietniowych eliminacjach). - Młodzi uczestnicy już teraz, w lutym, muszą się wykazać przygotowaniem całego repertuaru konkursu. Mają jeszcze osiem miesięcy na pogłębienie i utrwalanie tego programu.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA >>>

Na jakim etapie są prace wyłaniania kandydatów do kwietniowych eliminacji Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego? - Jest to olbrzymi materiał, pięćset zgłoszeń. Myślę, że 2 marca będzie zakończona lista stu sześćdziesięciu pianistów, którzy pojawią się w Warszawie na eliminacjach – mówiła prof. Katarzyna Popowa-Zydroń.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: prof. Katarzyna Popowa-Zydroń (przewodnicząca jury Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego)

Data emisji: 10.02.2020

Godzina emisji: 9.30 

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulisy Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 11:22
Nie wiemy, jak rozstrzygną się konkursowe zmagania – dziś pierwszy dzień przesłuchań finałowych. W audycji zajrzeliśmy jednak z mikrofonem za kulisy Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, rozmawialiśmy z uczestnikami, jurorami i osobami związanymi z konkursem.  
rozwiń zwiń