Kulisy Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 11:22
Nie wiemy, jak rozstrzygną się konkursowe zmagania – dziś pierwszy dzień przesłuchań finałowych. W audycji zajrzeliśmy jednak z mikrofonem za kulisy Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, rozmawialiśmy z uczestnikami, jurorami i osobami związanymi z konkursem.  
Audio
  • Kulisy Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il. Foto: Wojciech Grzędziński/NIFC/mat. prom.

Stres, silne emocje, czasem łzy. Niewielu młodych muzyków lubi konkursy – są one jednak dla nich niezbędne, by zdobywać doświadczenie i dać się zauważyć szerszej publiczności. W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im Fryderyka Chopina w Warszawie stawka jest wyjątkowo wysoka – laureaci dwóch pierwszych miejsc zakwalifikują się do "dużego" konkursu chopinowskiego, który odbędzie się w październiku.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadzi: Monika Zając

Data emisji: 7.02.2020 r. 

Godzina emisji: 15.00 


Czytaj także

Pascal Rogé: nie ma czegoś takiego jak głęboka muzyka francuska

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 09:37
- To nie znaczy oczywiście, że ta muzyka jest powierzchowna. Jest po prostu komunikatywna, nie ma ambicji zbawiania świata czy bycia intelektualną - podkreślał w Dwójce francuski pianista, który wystąpił 6 lutego br. wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bertrand de Billy: już jako dziecko chciałem zostać dyrygentem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 11:01
- Powiedziałem rodzicom, że chcę być dyrygentem, i nikt nie wiedział, skąd mi się to wzięło. Nikt w rodzinie nie był muzykiem, jestem pierwszy - mówił Bertrand de Billy o swoich najwcześniejszych (zaledwie kilkulatka) wspomnieniach związanych z dyrygenturą.
rozwiń zwiń