X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

X Targowisko Instrumentów 2020

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 08:00
Targowisko Instrumentów wieńczące co roku Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata to nie tylko wystawa instrumentów, ale przede wszystkim wielobarwny karnawał - święto, którego owocem jest nieformalna, twórcza sieć artystów.
Audio
  • X Targowisko Instrumentów 2020 (Dwójka/Poranek Dwójki)
  • Z Archiwum Mariana Domańskiego (Dwójka/Poranek Dwójki)
  • 11. Przegląd Kolędniczy w Węgorzewie (Dwójka/Poranek Dwójki)
  • Blacha Nie Marznie – Dwudniowy Karnawał na Roztoczu! (Dwójka/Poranek Dwójki)
Targowisko instrumentów i jeden z wystawców, Stanisław Wyżykowski.
Targowisko instrumentów i jeden z wystawców, Stanisław Wyżykowski.Foto: Grzegorz Śledź

W folkowym, sobotnim Poranku Dwójki zaprosiliśmy państwa do udziału w tegorocznym Targowisku Instrumentów, wydarzeniu które od lat towarzyszy festiwalowi Wszystkie Mazurki Świata. Na Targowisku spotykają się twórcy instrumentów, tych bardziej i mniej tradycyjnych, a także kolekcjonerzy, stroiciele, badacze, muzykolodzy i muzycy, którzy szukają tu czegoś dla siebie. Porozmawialiśmy o tym z organizatorem, Piotrem Piszczatowskim i Andrzejem Królem, twórcą instrumentów.

- Obchodzimy dziesięciolecie Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata i Targowiska Instrumentów. Festiwal zaczyna się 21 kwietnia, kończy 25 kwietnia Targowiskiem i Nocą Tańca. To trzymiesięczny proces poszukiwań i szperania w notesach i ogłaszania w internecie - tłumaczył Piotr Piszczatowski. - Okazuje się że nasi sąsiedzi, wujkowie, dziadkowie mają swoje fascynacje, a Targowisko ma za zadanie ich wyłowić i zaprosić na wspólne spotkanie. W moim notesie jest spisanych ponad 300 osób. Z jednej strony, to środowisko "pastuszków" dłubiących swoje fujarki, pałki do bębna czy patyki do stukania, z drugiej strony to profesjonalne pracownie lutnicze, twórcy i wynalazcy nowych instrumentów.

Do tego w audycji:

  • o 7.35 z Archiwum Mariana Domańskiego - kolejny fragment audycji o Orawie,
  • o 7.50 Historia Polskiego Folku, Wojciech Ossowski tym razem o zespole Niebiesko-Czarni,
  • o 8.10. Relacja Mariany Kril z 11. Przeglądu Kolędniczego w Węgorzewie,
  • o 8.35 Józef Czerw z Goraja zaprosił na Blacha Nie Marznie - Dwudniowy Karnawał na Roztoczu! Czyli dwudniową potańcówkę przy muzyce orkiestr dętych,
  • o 8.50 w cyklu Pierwsze Kroki Mariusz Żwierko nauczył nas kujawiaka.

W programie także najświeższe wiadomości kulturalne, przegląd prasy i zabawa: płytą Poranka do wygrania były "Mazurki Niepojęte" Kapeli Maliszów - płyta która zdobyła trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2015.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Piotr Kędziorek

Data emisji: 15.02.2020

Godzina emisji: 7.00

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przywracanie dawnych tradycji Kurpiów

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 08:00
W "Źródłach" porozmawialiśmy o współczesnej Kurpiowszczyźnie i o różnych działaniach zmierzających do kultywowania, a nawet przywracania zapomnianych tradycji Kurpiów - Puszczy Zielonej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tańce, zabawy i mięsopust na Podhalu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 09:37
- Taniec powinien być tańcem, a nie przestępowaniem z nogi na nogę. Chcąc tańczyć, trzeba coś umieć. Trzeba umieć zaśpiewać, bo od tego zaczyna się taniec na Podhalu, od przyśpiewki - opowiadał w "Źródłach" Józef Pitoń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Demony Kociewia spisane przez etnografów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 09:58
W sobotnim “Poranku Dwójki”..."Kociewskie demony ludowe”, czyli etnograficzna książka z antropomorficzno-postmodernistyczną refleksją. Znajduje się w niej wiele opowieści, które przetrwały w pamięci Kociewiaków do początku XX wieku i zostały spisane przez etnografów badających demonologię ludową tego regionu.
rozwiń zwiń