Marek Bracha przed "księżycową" Domówką

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 18:41
- Myślałem o tym, żeby pokazać utwory, które wszyscy znają, mogą się z nimi utożsamiać, a jednocześnie skoro kolacja, to przewodni jest wątek nokturnowy, księżycowy - zapowiadał w "Poranku Dwójki" pianista Marek Bracha, gospodarz kolejnej "Domówki".
Marek Bracha
Marek BrachaFoto: Łukasz Kowalski/PR

Posłuchaj
12:48 [ PR2]PR2 (mp3) 15 czerwiec 2020 09_35_37.mp3 Marek Bracha zaprasza na "Domówkę z Dwójką" (Poranek Dwójki)

 

1200x660-pusty-Domowka-z-Dwojka-V2.jpg
"Domówka z Dwójką" - cykl niezwykłych koncertów online

Marek Bracha koncertował we wszystkich największych polskich salach. Oklaskiwano go w Niemczech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Albanii, USA, Japonii, Wenezueli, Chinach i na Ukrainie. W najbliższą sobotę (20.06) wystąpi u siebie w domu, ale oglądać ten koncert będzie mogła nielimitowana liczba osób. - Ponieważ goszczę Państwa u siebie w domu, to pomyślałem, że można nawiązać do stylu koncertów salonowych. Mamy gości, którzy przychodzą na kolację, a potem jeden z nich siada przy fortepianie i zaczyna grać - opowiadał pianista. - Zależało mi na tym, żeby wykonać utwory zróżnicowane i pokazać literaturę fortepianową z różnych stron.

Program będzie miał charakter wieczorny, spokojny i stonowany, ale nie tylko. - Na bis będzie "Mazurek" Władysława Szpilmana, tu ewentualnie można doszukać się tanecznej nuty. Uznałem, że człowiek, który jest tak mocno związany z Polskim Radiem, powinien pojawić się podczas mojego występu - podkreślił Marek Bracha. - Poza tym Władysław Szpilman grał te recitale radiowe zamknięty w studiu, a słuchacze mogli go słuchać na antenie. 

Przez ostatnie tygodnie artysta poważnie zajął się pracą i zdecydowanie nie uważa czasu izolacji za stracony. - Skupiłem się na nowym repertuarze i jestem bardzo zadowolony, że wreszcie miałem czas przygotować utwory, na które mi brakowało chwili. Dzięki tej sytuacji mam zapas repertuarowy - podkreślił.

[ZOBACZ TAKŻE] Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO] >>>>

Pianista angażował się w minionym czasie w muzyczne projekty online. W maju grał m.in. dla publiczności internetowej w Żelazowej Woli. - Wydaje mi się, że sztuka nie może przenieść się wyłącznie do internetu - stwierdził. - Potrzeba obcowania z drugim człowiekiem, z pierwiastkiem twórczym na żywo jest bardzo ważna i może będzie dla nas dodatkowym bodźcem w budowaniu odporności na wirusa.

Transmisja koncertu Marka Brachy "Domówce z Dwójką" odbędzie się w sobotę 20 czerwca o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Marek Bracha (pianista)

Data emisji: 15.06.2020

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:00
16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł "Looking Walking Being", a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan była bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Koncert Agnieszki Budzińskiej-Bennett [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 11:25
Bohaterką kolejnej, ósmej już audycji z cyklu "Domówka z Dwójką" była Agnieszka Budzińska-Bennett: założycielka i kierowniczka rezydującego w Bazylei Ensemble Peregrina, która za swoją działalność była dwukrotnie nominowana do Paszportów "Polityki". Wokalistka, harfistka i muzykolog. 
rozwiń zwiń