Scena Relax. Beata Kawka: chcemy dać ludziom trochę radości w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 11:00
- Przygotowywane przez nas spektakle mają bawić, cieszyć i wzruszać. Może to jest właśnie czas na to, żeby wyjść z domu i pójść do teatru. U nas będzie bezpiecznie. Mamy nadzieję relaksować się razem z widzami – mówiła w "Poranku Dwójki" szefowa rady programowej Sceny Relax.
Kino Relax
Kino RelaxFoto: NAC/domena publiczna

Posłuchaj
14:16 Poranek Dwójki 20.07.2020 kawka.mp3 Rozmowa z Beatą Kawką - szefową rady programowej Sceny Relax, która w sierpniu otworzy się w Warszawie (Poranek Dwójki)

Maski teatr 1200.jpg
Dyrektorka TR Warszawa: potrzebujemy czasu na zmiany

Kino Relax po 14 latach wraca na kulturalną mapę Warszawy, ale w zupełnie nowej odsłonie. Od sierpnia w miejscu dawnego kina rozpoczyna działalność Scena Relax, na której zagoszczą spektakle teatralne, koncerty, występy satyryczne i stand-upy.

To kultowe miejsce powraca jako duża, nowoczesna scena z widownią na blisko 600 osób, wygodnym zapleczem dla artystów i foyer dla gości. Odświeżone zostały oryginalne wnętrza w stylu lat 70., a obiekt został przystosowany do wymagań dzisiejszych standardów przeciwpożarowych.

Gdyby nie epidemia koronawirusa, reaktywacja dawnego kina Relax nastąpiłaby już na wiosnę. - Przygotowania do otwarcia naszej sceny ruszyły kilka miesięcy przed wybuchem pandemii. Termin otwarcia początkowo był planowany na przełom kwietnia i maja. Teraz wreszcie to nastąpi - tłumaczyła Beata Kawka, która będzie także dyrektor artystycznym Teatru Małego usytuowanego w podziemiach budynku u zbiegu ul. Złotej i pasażu Wiecha w Warszawie (start w przyszłym roku).

W audycji rozmawialiśmy też m.in. o procesie tworzenie Sceny Relax i programie wydarzeń, które będą tam organizowane (w tym związanych z jubileuszem budynku kina Relax).

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Beata Kawka (szefowa rady programowej Sceny Relax, dyrektor artystyczny reaktywowanego Teatru Małego)

Data emisji: 20.07.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Filmy do słuchania. Oscarowe soundtracki

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 12:50
W audycji m.in. Damian Sikorski zaprezentuje ścieżki dźwiękowe i piosenki, które mają szanse na najważniejszą nagrodę w przemyśle filmowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia Mundialu. Gwiazdy, rekordy, skandale

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 11:50
Pierwsze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbyły się w 1930 roku w Urugwaju. Od tego czasu Mundial odbywał się co cztery lata. Poza rokiem 1942 i 1946, kiedy przeszkodziła w tym II wojna światowa.
rozwiń zwiń