Alicja Węgorzewska nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 10:59
- Kapituła tej nagrody to grono bardzo zacnych włoskich dziennikarek przyglądających się różnym artystom i oceniającym nie tylko ich dorobek, ale także zaangażowanie we wspieranie talentu młodych, znajdujących się w trudnej sytuacji artystów - mówiła w "Poranku Dwójki" laureatka Women in Cinema Award. Nagrodę przyznano podczas tegorocznego Festiwalu w Wenecji.
Alicja Węgorzewska
Alicja WęgorzewskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
08:34 Poranek Dwójki 14.09.2020 węgorzewska.mp3 Alicja Węgorzewska o nagrodzie Women in Cinema Award i nowym sezonie kierowanej przez siebie Warszawskiej Opery Kameralnej (Poranek Dwójki)

Piekorz portal 1200.jpg
Magdalena Piekorz: "Orfeusz i Eurydyka" to historia uniwersalna

Alicja Węgorzewska podkreślała zadowolenie, że kapituła Women in Cinema Award dostrzegła również film operowy "Orfeusz i Eurydyka" w reżyserii Magdaleny Piekorz. Jest to produkcja Warszawskiej Opery Kameralnej, której szefuje właśnie gość Dwójki.

- To niezwykły debiut, absolutnie. To wstąpienie reżysera filmowego do świata opery, które okazało się wielkim sukcesem. I to nie jest nasze ostatnie słowo w sprawie tego dzieła. Ten film operowy miał powstać w plenerach - tak jak była produkowana "operaOK!". Kuratorem tego cyklu był Tomasz Cyz. Powstało 10 wspaniałych odcinków, tylko kilkunastominutowych, ale oper, które były nakręcone z wykorzystaniem przygotowanej scenografii i plenerów oraz zmontowane w studiu - tłumaczyła Alicja Węgorzewska.

Z audycji dowiedzieć można było się również o planach Warszawskiej Opery Kameralnej w nowym sezonie, w którym zaprezentowanych ma zostać aż pięć premier. Podczas inauguracji 4 września upamiętniono zmarłego w lipcu śpiewaka operowego, Bernarda Ładysza.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Alicja Węgorzewska (dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej)

Data emisji: 14.09.2020

Godzina emisji: 8.45

Czytaj także

Walka o marzenia, czyli Polki na krańcach świata

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 11:00
 - One mają pragnienie, by wyruszyć poza horyzont, doświadczyć czegoś nowego. Bardzo silnie czują swój nomadyczny gen - podkreślała Ula Ryciak, opowiadając o bohaterkach swojej książki "Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata".
rozwiń zwiń