Maciej Obara jazzowym artystą roku. "To mnie napędza do kolejnych działań"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 10:00
- Dwa lata temu również miałem przyjemność odebrać tę nagrodę, więc jest to jakieś odwzorowanie decyzji środowiska muzycznego i ludzi, którzy słuchają muzyki. Jestem wdzięczny, że po raz kolejny miałem okazję być wyróżnionym - mówił w Dwójce znakomity saksofonista Maciej Obara, jeden z laureatów tegorocznych Fryderyków.
Maciej Obara
Maciej ObaraFoto: PR/Wojciech Kusiński

Maciej Obara 1200.jpg
Maciej Obara. Polski styczeń we Francji
Posłuchaj
14:43 _PR2_AAC 2020_10_02-09-31-19.mp3 Maciej Obara o nagrodzie Jazzowego Artysty Roku 2020 (Poranek Dwójki)

Maciej Obara statuetkę w kategorii Jazzowy Artysta Roku 2020 otrzymał już po raz drugi. Na tym jednak kolekcja Fryderyków artysty się nie kończy. Obok Fryderyka za Jazzowy Album Roku 2018 za płytę "Unloved", i w tym roku saksofonista zespołu Maciej Obara Quartet zwyciężył w tej kategorii - tym razem branża muzyczna wyróżniła album "Three Crowns".

- To jest prestiżowa nagroda, która jest wspominana przez większość artystów jako coś niezwykle ważnego w karierze i artystycznym dorobku. Takie wyróżnienie to efekt dodany, który pomaga być zaangażowanym w to, co się robi. Jest to rodzaj paliwa, przydatnego, by iść dalej. Fajnie być docenionym, ponieważ to determinuje do kolejnych działań i nie ukrywam, pomyślałem, że jak już cała sytuacja wirusowa się skończy, to zrobię wszystko, żeby znowu wejść do studia - wyznał muzyk.

Czytaj też:

Maciej Obara mówił również m.in. o tęsknocie za kolegami z zespołu i wspólnymi koncertami, o pomysłach na kolejne projekty muzyczne, a także o wyjątkowych wydarzeniach, podczas których będzie można go usłyszeć.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Maciej Obara (saksofonista, muzyk jazzowy)

Data emisji: 2.10.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

W "Pardon, To Tu" muzycy szukają się na ścianie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 17:00
- Najważniejsze dla nas było pierwsze sto koncertów, na które nikt nie przyszedł - mówił w Dwójce Daniel Radtke, twórca warszawskiego klubu "Pardon, To tu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jubileuszowy album Adama Pierończyka inspirowany Meksykiem

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 10:30
Gościem audycji będzie Adam Pierończyk, uważany za jednego z najlepszych saksofonistów współczesnej polskiej sceny jazzowej.
rozwiń zwiń