Rafał Siwek o "Miejscówce": zaśpiewam wiązankę ulubionych arii

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 12:30
- Będzie to muzyka rosyjska i włoska: dwie arie Piotra Czajkowskiego i trzy arie Giuseppe Verdiego. Moja mieszanka - mówił w Programie 2 Polskiego Radia śpiewak Rafał Siwek, gospodarz najbliższej (4.09) "Miejscówki z Dwójką". 
Rafał Siwek
Rafał SiwekFoto: Kinga Karpati & Daniel Zarewicz

W programie sobotniego koncertu znajdą się arie z "Eugeniusza Oniegina" Puszkina, także mniej znana aria króla René z opery "Jolanta" Czajkowskiego oraz trzy arie Verdiego. - Verdiego dość dużo wykonuję na scenie, w sumie to już siedemnaście ról - zaznaczył nasz gość.


Posłuchaj
08:16 Poranek Dwójka 2 wrzesień 2021 09_31_09.mp3 Rafał Siwek zaprasza na "Miejscówkę z Dwójką" (Poranek Dwójki)

 

Artysta regularnie występuje na prestiżowych scenach: Teatro alla Scala w Mediolanie, Bayerische Staatsoper w Monachium, Opernhaus Zurich, Deutsche Oper w Berlinie, Teatro Real w Madrycie, Arena di Verona, Teatr Bolszoj w Moskwie, Israeli Opera w Tel Awiwie, New National Theatre w Tokio czy w Operze Paryskiej.

1200x660_Rafał-Siwek-ok.jpg
Rafał Siwek: operowe arie na bas

W tym sezonie Rafał Siwek ma już za sobą kilkadziesiąt występów na dużych scenach operowych, sobotni (4.09) koncert w Dwójce będzie miał bardziej kameralny charakter. - Kameralnie można wydobyć więcej niuansów - zaznaczył bas.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Operowy program śpiewak wykona wraz z pianistką Anną Marchwińską. - Lubimy ze sobą pracować, bardzo cenie Anię jako kameralistkę. Jej wrażliwość znakomicie podąża za śpiewakiem - podkreślił.

Zobacz zapowiedź

Do słuchania i oglądania "Miejscówki z Dwójką" zapraszamy w sobotę (4 września) o godz. 19.00 na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Jakub Jamrozek

Gość: Rafał Siwek (śpiewak)

Data emisji: 2.09.2021

Godzina emisji: 9.30


Czytaj także

wh0wh0: hybryda poszukiwań i eksperymentów [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 18:00
- Jest to set promujący mój debiutancki album, który jest efektem poszukiwań i eksperymentu. Jest hybrydą moich zainteresowań  - mówił Jacek Prościński, stojący za projektem wh0wh0, który w sobotę (17 lipca) zaprezentował w "Miejscówce z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Cielecka i Michał Pepol zapraszają do wspólnego milczenia [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 13:00
- Projekt "Milczenie syren" powstał na zamówienie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 2017 roku. Teraz, podczas minikoncertu w Porcie Czerniakowskim w Warszawie, zarejestrowaliśmy dla słuchaczy radiowej Dwójki połowę koncertu wraz z jednym utworem, którego wcześniej nie wykonaliśmy publicznie. Zapraszamy, aby Państwo pomilczeli razem z nami w ten sobotni wieczór - mówią Magdalena Cielecka i Michał Pepol, gospodarze "Miejscówki z Dwójką".
rozwiń zwiń