Wycieczka do Trójmiasta

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 15:30
Festiwal w Gdyni, teatr w Sopocie.
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Łyszkiewiczem, organizatorem "Ladies’ Jazz Festiwal", oraz z pianistką Leną Ledoff
  • Ida Bocian o spektaklach na dworcu PKP w Sopocie Teatru Off de Bicz
Ladies Jazz Festival
Ladies' Jazz FestivalFoto: materiały promocyjne

W czwartkowym "Poranku Dwójki" gościliśmy w studiu w Gdańsku Piotra Łyszkiewicza  - organizatora "Ladies’ Jazz Festiwal", który rozpoczyna się 19 lipca w Gdyni. Jest to jedyny w Europie festiwal kobiet jazzu i będzie gościł już po raz  ósmy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wystapią na nim m.in. Patricia Barber, Gabriela Anders, a z naszych gwiazd: wokalistka Hanna Banaszak  i pianistka – Lena Ledoff, która była również gościem "Poranka".

Odwiedziliśmy również Trójmiasto, bowiem od dziś do 22 lipca dworzec PKP w Sopocie stanie się sceną dla Teatru Off de Bicz. Na tej nietypowej scenie artyści wystawią dzień po dniu cztery różne spektakle, o których opowiadała aktorka i pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia – Ida Bocian.

A poza tym: "Słowo na dzień”, a w nim refleksje ks.Arkadiusza Zawistowskiego, "Kalendarium", przegląd prasy, wiadomości kulturalne i zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl: "Piosenka z rekomendacją"  wybrana tym razem przez  Mariusza Adamiaka.

Jak zwykle zapraszamy również  do udziału w naszym konkursie "Płyta tygodnia", a będzie to…… Nadzwyczajna Płyta Tygodnia! Z okazji 25 rocznicy powstania firmy Naxos codziennie będzie można wygrać 10-płytowy box!  Dziś - Symfonie Rosyjskie, a w piątek Dzieła Sakralne!

Program prowadziła Izabela Żukowska.

19 lipca (czwartek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mozart w Prowansji

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 16:06
Festiwal w Aix-en-Provence to nie tylko opera. Zapraszamy na wieczór z symfoniką Salzburczyka.
rozwiń zwiń