X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal muzyki improwizowanej

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 17:30
W tym roku podczas warszawskiego festiwalu wiodącą rolę będą pełnić instrumenty smyczkowe.
Audio
  • "Chcemy pokazać współczesną improwizowaną kameralistykę" - Tomasz Kaliński o FRE3JAZZDAYS Festiwal
  • O dorocznym spotkaniu w rocznicę śmierci Czesława Miłosza mówi szef Ośrodka "Pogranicze" Krzysztof Czyżewski
Festiwal muzyki improwizowanej
Foto: Echiner1/Flickr, lic. CC

We wtorkowym "Poranku Dwójki" mówiliśmy o drugiej edycji FRE3JAZZDAYS Festiwal - festiwalu polskiego jazzu i muzyki improwizowanej rozpoczynającego się w najbliższy czwartek w Warszawie.

W programie tegorocznej odsłony - String collection - dominują instrumenty smyczkowe. Artyści, którzy wystąpią w tym roku posługują się różnymi językami muzycznymi, ale wspólnym mianownikiem ich poczynań jest oryginalność i świeżość, awangardowe podejście do źródeł swoich inspiracji, doświadczeń, instrumentów. Cechuje ich bezkompromisowość i odwaga w poszukiwaniu punktów stycznych różnych nurtów i stylistyk: muzyki współczesnej, jazzu, klasyki, elektroniki, muzyki etnicznej, popu. Festiwalowi będzie towarzyszyć projekcja filmu dokumentalnego Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk: "Komeda, Komeda…", obrazu skupiającego się na wczesnej biografii kompozytora, zwłaszcza latach poznańskich. Muzyka wspominają m.in. Roman Polański, Andrzej Wajda, Michał Urbaniak, Jan Ptaszyn Wróblewski.

Gościem Poranka Dwójki był dyrektor festiwalu Tomasz Kaliński.

Zapraszamy także do Dworu w Krasnogrudzie, gdzie jak każdego roku obchodzona jest rocznica śmierci Czesława Miłosza. Położony pośród starodrzewu Dwór, na skarpie opadającej do jeziora, nieopodal granicy Polski i Litwy, był dla Poety jednym z najbliższych sercu zakątków rodzinnej Europy.

Ponadto w audycji: informacje kulturalne, kalendarium, przegląd prasy i piosenka z rekomendacją. W tym tygodniu piosenki proponuje Barbara Wrzesińska.

Nie zabrakło też płyty tygodnia. Jest nią nowy album firmy EMI. Norweska skrzypaczka Vilde Frang z towarzyszeniem Duńskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej gra koncerty Piotra Czajkowskiego i Carla Nielsena.

14 sierpnia (wtorek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szansa dla młodych muzyków - startuje Fre3JazzDays

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 14:44
Marcin Olak, Medula czy Andrzej Bauer wystąpią na festiwalu Fre3JazzDays, który rozpoczyna się 16 sierpnia w Warszawie. Koncertom towarzyszą jam session oraz pokaz filmowy.
rozwiń zwiń