Jagodziński Trio świętuje... 150-lecie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 15:30
- Chopin to trzon naszego programu, zjechaliśmy z nim pół świata - opowiada pianista Andrzej Jagodziński w "Poranku Dwójki".
Audio
  • Jubileusze Tria Andrzeja Jagodzińskiego
  • Zuzanna Dłużniewska opowiada o Warszawie, niezwykle egzotycznym mieście
Andrzej Jagodziński Trio
Andrzej Jagodziński TrioFoto: youtube.com

Jak przypomina muzyk, pierwsza płyta zespołu, wydana w 1993 roku, była zatytułowana po prostu "Chopin". Trio Andrzeja Jagodzińskiego w 2013 obchodzi potrójny jubileusz – dwudziestolecia istnienia i sześćdziesiątych urodzin twórcy – Andrzeja Jagodzińskiego, artysty cieszącego się międzynarodowym uznaniem na jazzowej scenie muzycznej, 70. urodziny świętować będzie Czesław Bartkowski. - W sumie daje to okrągły jubileusz 150 -lecia - podsumowuje muzyk.

Pretekstem do spotkania były także nowe, cykliczne spotkania jazzowe w Centrum Łowicka - Jagodowe Noce. Pierwszy koncert miał miejsce w czwartek wieczorem. W sumie zaplanowano 10 występów. Wszyscy zaproszeni do udziału w  to przyjaciele Tria i zarazem słynne postaci rodzimej sceny jazzowej. Nie zabraknie wśród nich takich nazwisk jak, Ewa Bem, Grażyna Auguścik, Agnieszka Wilczyńska, Janusz Szrom, Henryk Miśkiewicz czy Janusz Strobel.

W naszym studiu gościła także  Zuzanna Dłużniewska , redaktor Portalu Kontynent Warszawa, która opowiadała o nowej publikacji. W ramach projektu "Plan miasta: Wielokulturowa Warszawa " powstała drukowana mapa wielokulturowej stolicy,  dostępna również on-line.

Do wysłuchania rozmów zaprasza Marcin Majchrowski

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Staram się być merytorycznym chuliganem"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 13:59
"Pianohooligan" to ksywka Piotra Orzechowskiego, jednego z najzdolniejszych pianistów młodego pokolenia. O tym skąd się wzięła i co z niej wynika muzyk opowiedział w audycji "Stacja kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wierzę, że cokolwiek uda się zatrzymać"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 19:00
- To przyjaźnie, sprawy rodzinne, to czego nie da się nazwać, jest najważniejsze. Ważne jest w życiu, żeby coś komuś z siebie dać – mówi Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współtwórca "nordyckiego brzmienia"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 17:14
Historia Rainera Brüninghausa to równocześnie historia całego pokolenia europejskich muzyków i ich drogi od dixielandu do stworzenia własnej, przesyconej rodzimą tradycją i klasycznymi inspiracjami wizji muzyki improwizowanej.
rozwiń zwiń