X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie z monodramem w Teatrze Syrena

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 09:00
- Zaprezentujemy sześć monodramów, które wcześniej z wielkim sukcesem były wystawiane w Nowym Jorku - w "Poranku Dwójki" Omar Sangare opowiadał o I edycji Festiwalu UNITED SOLO EUROPE, który zainauguruje nowy sezon w Teatrze Syrena.
Audio
  • Omar Sangare i Marcin Lipiński o festiwalu UNITED SOLO EUROPE w Teatrze Syrena (Poranek Dwójki)
  • Hanna Szpil o wystawie Art Tech Design, w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej (Poranek Dwójki)
  • Tomasz Łubieński o utworze Charlesa Aznavoura (Poranek Dwójki)
Fragment plakatu festiwalu UNITED SOLO
Fragment plakatu festiwalu UNITED SOLOFoto: mat. prasowe/Teatr Syrena

Nowojorska edycja UNITED SOLO THEATRE FESTIVAL zyskała uznanie i stała się cenionym na świecie festiwalem monodramu. Wydarzenie w Teatrze Syrena będzie połączone z warsztatami prowadzonymi przez artystów.

Atrakcją wydarzenia będzie występ Reginy Advento, należącej do legendarnego Teatru Tańca Piny Bausch. Solowy projekt tancerki to wyraz jej kreatywności, fantazji i wolności artystycznej, ale jest to także bardzo osobista opowieść, sięgająca do brazylijskich korzeni artystki.

UNITED SOLO EUROPE to spotkanie artystów z całego świata połączonych ideą teatru jednego aktora. Celem festiwalu jest nie tylko przedstawienie szerokiej publiczności wybitnych monodramów, ale także odkrywanie oryginalnych scenariuszy, wymiana myśli i próba zjednoczenia wszystkich twórców i widzów. Gościem "Poranka Dwójki" był Omar Sangare - dyrektor artystyczny festiwalu i Marcin Lipiński, rzecznik festiwalu.

W audycji mówiliśmy też o wystawie laureatów i uczestników konkursu Art Tech Design, w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej.

Ponadto w audycji: przegląd prasy, kalendarium i piosenka z rekomendacją. Nie zabrakło płyty tygodnia. Jak zawsze będziemy mieli dla słuchaczy zaproszenia na wydarzenia kulturalne.

Audycję przygotował Paweł Sawicki.

Zobacz więcej na temat: dzieje się Pina Bausch TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chłopi” śpiewają i tańczą w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 11:19
- Powieść Reymonta to świetny materiał na musical, już podczas czytania mieszka tam muzyka, kostium, scenografia, konflikt, zamknięta zbiorowość, to wszystko, co jest pożywką dla teatru muzycznego – oceniał reżyser Wojciech Kościelniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska Music Now" – gdzie jest przyszłość polskiej muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 11:00
– Ten rok jest bardzo ciekawy. W związku z rocznicą Witolda Lutosławskiego mamy bardzo dobry pretekst, żeby rozmawiać na świecie o polskiej muzyce – mówiła w "Poranku Dwójki" Ewa Bogusz-Moore z Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń