REKLAMA

Mistrzowie dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 21:23
Przegląd filmów Marcela i Pawła Łozińskich w kinie Iluzjon oraz Festiwal Muzyczny Bursztynowy Szlak w Filharmonii Kaliskiej.
Audio
  • Marlena Gabryszewska nt. przeglądu filmów Marcela i Pawła Łozińskich w kinie Iluzjon
  • Adam Klocek z Filharmonii Kaliskiej nt. koncertu w ramach Festiwalu Muzycznego Bursztynowy Szlak

W piątkowym "Poranku Dwójki" gościliśmy w studiu Marlenę Gabryszewską - z działu programowego Filmoteki Narodowej - która zapraszała Państwa na spotkanie z Mistrzami Kina Dokumentalnego do warszawskiego kina Iluzjon ( 29 i 30.01). Bohaterami tego przeglądu będą ojciec i syn - Marcel i Paweł Łozińscy.

Przegląd został podzielony na dwie części: 29 stycznia - cztery filmy Pawła Łozińskiego, począwszy od, wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych festiwalach, debiutu - "Miejsce urodzenia" aż po ostatni film w dorobku reżysera – "Inwentaryzacja".
30 stycznia, pokażemy cztery obrazy zrealizowane przez Marcela Łozińskiego, wśród których znalazły się m.in. zdobywca Grand Prix w Oberhausen, Montrealu i Lipsku - "89 mm od Europy" oraz zdobywca Nagrody Złotego Gołębia na MFF w Lipsku "Żeby nie bolało".

Rozmawialiśmy również z dyrektorem Filharmonii Kaliskiej - Adamem Klockiem -  na temat Festiwalu Muzycznego Bursztynowy Szlak - MULTIMEDIA AMBER ROAD FESTIVAL - i dzisiejszym koncercie. Poczytaj więcej.

Program prowadził Marcin Majchrowski.

Czytaj także

"Bursztnowy szlak" w Kaliszu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2010 16:38
Arcydzieła klasyków wiedeńskich otworzą teogoroczną edycję autorskiego festiwalu Filharmonii Kaliskiejl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przegląd filmów bezkompromisowego awangardzisty

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2010 16:52
12 arcydzieł kina w realizacji francuskiego reżysera Jean-Luca Godarda, zaprezentowanych zostanie w ramach specjalnego jubileuszowego przeglądu w Warszawie. Zaproszenia czekają!
rozwiń zwiń