Piotr Damasiewicz przed koncertem w cyklu "Jazz.PL"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2023 10:00
Naszym gościem w "Poranku Dwójki" był trębacz Piotr Damasiewicz, który wraz z pianistą Dominikiem Wanią wystąpi w cyklu "Jazz.PL" 9 czerwca o godz. 18.00 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. Transmisja koncertu na antenie Dwójki, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia.  
Piotr Damasiewicz
Piotr DamasiewiczFoto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

Trębacz Piotr Damasiewicz i pianista Dominik Wania to jedni z najważniejszych muzyków jazzowych swojego pokolenia. Dwaj świetni improwizatorzy są oklaskiwani na całym świecie. Specjalista od harmoniki XX wieku i miłośnik muzyki ludowej w cyklu "Jazz.PL" premierowo zaprezentują swój pierwszy album nagrany w duecie: "The Way, the Truth, and the Life - According to Artur Olender".

Posłuchaj
15:17 2023_06_09 09_29_34_Dwojka_Poranek_Dwojki.mp3 Piotr Damasiewicz przed koncertem w cyklu "Jazz.PL" (Poranek Dwójki)

 

Koncert w ramach cyklu "Jazz.PL" odbędzie się w piątek (9.06) w godz. 18.00-19.00. Transmisja na antenie Dwójki, stronie internetowejFacebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia. Sponsorem cyklu jest PKO Bank Polski.

.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Roch Siciński

Gość: Piotr Damasiewicz

Data emisji: 9.06.2023

Godzina emisji: 9.30

mo

Czytaj także

Piotr Damasiewicz i Dominik Wania: nasz koncert to podróż w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 17:30
 - Pewne rzeczy są nieprzewidywalne, obaj z Piotrem liczymy na to, że na koncercie poniesie nas w rejony, które nie zostały odkryte podczas sesji nagraniowej. Ciekawe było dla mnie doświadczenie interpretacji tej materii dźwiękowej. Czasami jest ona oszczędna, a wyzwanie polega na tym, aby nie zepsuć esencji tej muzyki - mówił pianista Dominik Wania, który 9 czerwca z trębaczem Piotrem Damasiewiczem wystąpi w cyklu "Jazz.PL" w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. 
rozwiń zwiń