Polskie Radio
Section05
Dominik Wania

Marek Napiórkowski Sextet w cyklu "Jazz.PL" - między liryką a ekspresją [ZOBACZ WIDEO]

Czołowy polski gitarzysta Marek Napiórkowski wystąpił w cyklu "Jazz.PL" z zespołem, określanym mianem grupy All Stars. W sekstecie artysty znaleźli się tak renomowani przedstawiciele polskiego jazzu jak Dominik Wania, Henryk Miśkiewicz czy Adam Pierończyk. Zobacz zapis wideo koncertu!
Zobacz więcej na temat:  Marek Napiórkowski Jazz koncert Dwójka Henryk Miśkiewicz Adam Pierończyk Dominik Wania Robert Kubiszyn Paweł Dobrowolski pr poleca

Improvision Quartet i premiera płyty "Anonym"

W przypadku różnych składów jazzowych najczęściej bez wielkiej przesady można mówić: supergrupa. Bez żadnej wątpliwości tyczy się to Improvision Quartet. Zespół dał się poznać szerokiej publiczności w 2017 roku, kiedy wydał pierwszą płytę "Free-folk-jazz". Tym razem Agencja Muzyczna Polskiego Radia prezentuje płytę "Anonym". 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agencja Muzyczna Dominik Wania Improvision Quartet Oskar Kolberg Przemysław Jarosz Szymon Klima

Piotr Damasiewicz i Dominik Wania: nasz koncert to podróż w głąb siebie

 - Pewne rzeczy są nieprzewidywalne, obaj z Piotrem liczymy na to, że na koncercie poniesie nas w rejony, które nie zostały odkryte podczas sesji nagraniowej. Ciekawe było dla mnie doświadczenie interpretacji tej materii dźwiękowej. Czasami jest ona oszczędna, a wyzwanie polega na tym, aby nie zepsuć esencji tej muzyki - mówił pianista Dominik Wania, który 9 czerwca z trębaczem Piotrem Damasiewiczem wystąpi w cyklu "Jazz.PL" w Studiu im. Witolda Lutosławskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka Dominik Wania Piotr Metz Piotr Damasiewicz

W hołdzie Tomaszowi Szukalskiemu. "Ta muzyka daje radość grania"

– Połączenie troszkę starszych muzyków – do których się zaliczam – z młodszymi sprawi, że ta muzyka zaistnieje w inny, świeższy sposób. Ale nie będziemy specjalnie odbiegać od pierwowzoru, bo to jest muzyka znakomicie napisana - mówił w Dwójce Dominik Wania, który w piątek 5 sierpnia wraz ze swoim kwartetem wystąpi na koncercie z cyklu "Jazz.PL", poświęconym pamięci saksofonisty Tomasza Szukalskiego.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka Tomasz Szukalski Roch Siciński Dominik Wania