X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siły życiowe, biologia i czwarte wydanie teorii Darwina

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 17:30
- Bez teorii ewolucji Darwina biologia nie ma sensu. Bez niej mamy do czynienia tylko z ogromem niepowiązanych ze sobą faktów, które nie wyjaśniają niczego – powiedział prof. Krzysztof Spalik.
Audio
  • Rozmowa wokół dzieła Karola Darwina "O powstawaniu gatunków" (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Karol Darwin
Karol DarwinFoto: Julia Margaret Cameron, źr. Wikimedia Commons/dp

trzej_krolowie1200.jpg
Orszak Trzech Króli."To nauka, że mędrcem może być każdy"

Goszczący w Dwójce biolog wraz z literaturoznawcą prof. Dominiką Oramus oraz profesorem przyrody ks. prof. Grzegorzem Bugajakiem rozmawiali o dziele Darwina "O powstawaniu gatunków", które w 1859 r. wywołało teologiczne trzęsienie ziemi.

- Darwin z biegiem lat, chcąc zabezpieczyć się przed stwierdzeniem, że jego teoria została wymyślona po, to by pogrzebać religię i Kościół katolicki, w czwartym wydaniu swojego dzieła zamieścił  dopisek – tłumaczył gość Dwójki, odnosząc się do stwierdzenia głoszącego, iż siły życiowe zostały tchnięte przez Stwórcę.

Jaka jest historia darwinizmu, czy istnieje realny i rzeczywisty konflikt pomiędzy teorią ewolucji a chrześcijańską doktryną o stworzeniu świata? Jaką rolę w kontekście teorii ewolucji odegrał Linneusz i czym jest "teoria inteligentnego projektu"? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego 

Prowadzi: Hanna Maria Giza

Goście: prof. Dominika Oramus (literaturoznawca, filolog angielski, UW), ks. prof. Grzegorz Bugajak(UKSW, filozof przyrody), prof. Krzysztof Spalikiem (botanik, biolog, UW) 

Data emisji: 3.02.2018

Godzina emisji: 16.00

mz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marian Smoluchowski. Zapomniany geniusz fizyki

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 14:00
5 września minęło sto lat od jego śmierci, dlatego 2017 r. ogłoszono Rokiem Mariana Smoluchowskiego. Wciąż jednak niewiele osób wie o znaczącym dorobku wybitnego polskiego naukowca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Demokracja ateńska to wynik pewnych przypadków"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 13:33
- Urządzenie polis, wszystkie zmiany i przekształcenia tego ustroju, nie były jakimś planowym procesem - mówił prof. Włodzimierz Lengauer w audycji o dziejach starożytnych Aten.
rozwiń zwiń