X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnice Wszechświata. Spotkanie z ks. Michałem Hellerem

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 16:00
W audycji "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" wraz ze słynnym profesorem nauk teologicznych zastanawialiśmy się nad naturą świata.
Audio
  • Ks. prof. Michał Heller o tajemnicach wszechświata (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Michał Heller - teolog, filozof przyrody, fizyk, kosmolog, badacz relacji pomiędzy nauką a wiarą, laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień
Michał Heller - teolog, filozof przyrody, fizyk, kosmolog, badacz relacji pomiędzy nauką a wiarą, laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnieńFoto: Grzegorz Śledź/PR2

prof heller - wykład w lutosie  -34.jpg
Michał Heller: Bóg uprawia matematykę

Wszechświat jest definiowany jako wszystko, co istnieje, wszystko, co istniało, i wszystko, co będzie istnieć. Z tej definicji wynika, że nic nie może istnieć poza nim.  


m 

Jak twierdzi sam ks. prof. Michał Heller: "Gdy ogarniamy rozwój geometrii od starożytnych Greków aż do geometrii nieprzemiennej i syntetycznej geometrii różniczkowej, uderza nas niezwykła skuteczność racjonalnej myśli. Grecy i późniejsze czasy aż do nowoczesności łączyły tę racjonalność z Bóstwem. Ludzie Oświecenia woleli mówić o Ponadludzkim Rozumie, a my po prostu tę Racjonalność eksploatujemy, nieustannie ją tym samym pomnażając ponad nasze własne ograniczenia. Dzieje geometrii i jej zastosowań do badania świata pokazują, że pozostajemy w służbie Czegoś, co nas obejmuje i ponad nas wykracza. Badając Wszechświat stawiamy czoła Wielkiej Racjonalności".

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza 

Gość: ks. prof. Michał Heller

Data emisji: 8.04.2017

Godzina emisji: 16.00

mz/mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psychoza czy błogostan? Naukowe spojrzenie na miłość

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 16:00
- Endorfiny pojawiają się wtedy, kiedy jesteśmy pobudzeni, kiedy cały nasz organizm jest skoncentrowany na jednej osobie. Te hormony sprawiają, że tracimy trochę kontakt z rzeczywistością - przypominała psycholog Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice Kodeksu Grolier

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:30
W "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" rozmawialiśmy o burzliwych losach najstarszego z czterech znanych kodeksów majańskich.
rozwiń zwiń