X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lekcja pokory i wiary. Rozmowa z Nikodemem

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 17:00
W Wielką Sobotę w "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" przyjrzeliśmy się ewangelicznemu spotkaniu Chrystusa z Nikodemem.
Audio
  • Lekcja pokory i wiary. Rozmowa z Nikodemem (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Aysezgicmeli

el greco jezus z krzyżem wiki 1200.jpg
Jezus historii czy Chrystus wiary?

Nocą, gdy ucichł zgiełk dnia i pogasły światła Jerozolimy, odbyła się jedna z najbardziej tajemniczych rozmów Ewangelii św. Jana. Do Jezusa w czasie Paschy przyszedł żydowski dostojnik Nikodem. Dlaczego faryzeusz, członek Sanhedrynu, szuka kontaktu z Nazarejczykiem, wędrownym kaznodzieją z pogardzanej Galilei?

Początkowo wydaje nam się, że jesteśmy świadkami "rozmowy dwóch rabinów", którzy prowadzą nocną, typową dla żydowskich nauczycieli, dyskusję. Niektórzy komentatorzy zauważają nawet komplementy po obu stronach, które każą domyślać się obopólnej sympatii i uznania. Czy na pewno?

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza

Goście: ks. dr Arkadiusz Aleksiejuk – duchowny Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, wykładowca Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej i Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie; pastor Piotr Gaś – radca Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie, uhonorowany Nagrodą im. Brata Alberta za działalność ekumeniczną; ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik – biblista, profesor nauk teologicznych, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, w Instytucie Nauk Biblijnych, stypendysta m.in. Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.

Data emisji: 31.03.2018

Godzina emisji: 16.00 

jp/pg

Zobacz więcej na temat: Jezus Chrystus ewangelia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chrześcijaństwo bez judaizmu uschnie"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 17:00
- Dialog z judaizmem wzbogaca naszą chrześcijańską tożsamość, spotkanie z judaizmem pomaga nam zrozumieć samych siebie - mówił w Dwójce ojciec Wiesław Dawidowski.
rozwiń zwiń